| carmen_4289 a întrebat:

straight face
am un frate cam putin nebun are 23 de ani insa este certat cu ai mei dintr-un nimic...acum el este cam violent si intr-o cearta a fost in stare sa ia si cutitul in mana...si nu ma pot gandi la ce se va intampla de data asta cand se vor certa. Tata si mama sunt batrani eu am 15 ani mama 46 si tata 50 mama se cam panicheaza la certuri din astea iar tata este si diabetic si are si hernie poate daca la urmatoarea cearta ia cutitul ce trebuie sa fac dati-mi cv videoclipuri prin care sa invat autoaparare ca imi este tare frica si daca ia cutitul pana vine politia poate ne omoara dejastraight face

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depui plangere acum sau daca ai nevoie de probe lasa mobilul pe modul recording ca sa se auda ce face cel cu probleme mintale si dupa aia primeste inchisore pentru tentativa de omor sau tulburarea linistii publice.

| Annim a răspuns:

Are nevoie de un psiholog,, fratele tau Si trebuie sa-i reamintesti cine caatare sunt parinti. Incearca sa-l ia-i mai EASY, spune-i despre comportarea sa brutala,, poate va prinde putin la minte,, afla motivul certei lor gaseste o lamurire logica si incearca sa rezolvi problema. Sfatuiete si cu parintii nu prea tare sa-l tachineze c-apoi va fi rau. Cel mai bine acceptati-i parerea lui cit n-ar fi ea de absurda va fi mai bine pentru toti.