| Mirunaaaa a întrebat:

Am un laptop COMPAQ Presario CQ62. La el folosesc întotdeauna căşti deoarece mai am un frate cu care stau în cameră şi avem propriul nostru "sunet". În fine. Azi am deconectat căştile ( cum fac în fiecare zi ) şi a început să facă un zgomot INFERNAL (Bag iar mufa de la căşti şi se aud bâzâieli în căsti)! Un sunet ascuţit ca în filmele de groază, dar care îţi provoacă răni letale la urechi! x.x. Îmi puteţi spune dacă e de vină placa de sunet şi trebuie să o schimb sau dacă trebuie, pur şi simplu, să efectuez o comandă? ( Am windows 8, dar dacă îmi explicaţi cum faceţi pe windows 7 mă descurc ).

Mulţumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ibrahimovic a răspuns:

Ar putea fi ceva la placa de sunet. Pentru a fi sigur, conecateaza alte casti la laptop. Daca se aude la fel (acel zgomot) inseamna ca este de la placa audio. Daca nu inseamna ca vechile casti sunt de vina si trebuiesc schimbate!

2 răspunsuri:
| Mirunaaaa explică:

Am rezolvat. Era microfonie rolling on the floor. Nu ştiu cum am făcut să. fac asta. Mulţumesc oricum pentru răspuns happy.