| Hela a întrebat:

Buna! Analizarea traumelor te ajuta sa le depasesti sau sa le adancesti?

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Dacă această analiză este făcută în cabinetul unui medic specialist psiholog, da ajută. Altfel, adâncește problemele dacă se încearcă să se facă această analiză singur.

| Mosotti a răspuns:

Nu ajuta la nimic sa le analizezi, o sa afli ce si cum, de ce, de unde, si atat, nu schimba nimic asta.
Ptr ca faptele au fost, s-au produs, adios, nu ai cum sa le mai dai inapoi.

| oglindasultanului a răspuns:

Depinde de armele care le ai la dispozitie.

| Apokales a răspuns:

Cred ca te ajuta sa le depasesti pentru ca creierul tau selecteaza apoi ceea ce ii convine din eveniment, il transforma.