| rqinyalls a întrebat:

Buna. Anul asta intru in clasa a 9 a in acelasi oras in care am facut si scoala generala
In clasele 0-8 am avut o colega careia i s-a scos un certificat de ces abia in clasa a 8 a, adica in toti acei 9 ani nimeni nu avea habar ca fata aia are ceva probleme
In fine, tot aceasta fata a ramas corigenta la o materie astfel incat n a sustinut examenul de evaluare nationala si a fost nevoita sa fie repartizata pe locurile libere ramase
Un lucru mai am de spus si voi adresa intrebarea. Am intrat la un liceu bunicel pe un profil care are o singura clasa, in care sunt 24 de locuri iar toate aceste locuri au fost ocupate din prima, astfel incat n au ramas locuri libere, iar dupa ce colega respectiva a fost repartizata a spus ca a intrat la acelasi liceu, pe acelasi profil
Acum voi adresa intrebarea, cum este posibil? A mintit in legatura cu liceul sau a intrat acolo pe baza acelui certificat de CES?

1 răspuns:
| Delllla a răspuns:

Da.