| anonim_4396 a întrebat:

anul asta merg al facultate (in alt oras) si dupa parerea voastra e mai ok la camin sau sa stau in chirie? nu am mai stat niciodata la internat dar nu cred ca e asa rau.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca iti permiti chirie ar fi multa mai comod doar ce pierzi distractia din camin.

pe alta parte, in camin nu ai liniste, nu ai intimitate, nu ai conditii samd... dar ai bautura si iti faci prieteni

| RainmakerX a răspuns:

Hey! Depinde...
Daca vrei la camin atunci s-ar putea sa ai probleme cu colegele (s-ar putea de asemenea sa va intelegeti perfect)
Conditiile nu sunt atat de bune precum daca ai sta in gazda...

De asemenea daca stai in gazda cine stie ce baba insuportabila ai putea sa gasesti (acea gazda) si sa ajungi sa trebuiasca sa-ti cauti o alta gazda in mijlocul anului.De asemenea exista gazde care sunt foarte de treaba.

Dintre o gazda de treaba si internat este mai bine la gazda. Stiu niste fete care au stat la internat si au spus ca este un program strict, iarna stai cu 10 paturi pe tine ca iti este frig...etc. Ele asa au spus.
La gazda este mai bine...atata timp cat nu este o persoana insuportabila.
Iti doresc o zi placuta in continuare!

| Mayar a răspuns:

Ori stai in camin de doi, ori in chirie. Daca stai cu 4/5 in camera, te-ai ars! Iti imprumuta haine, fac galagie, iti mai si iau din mancare, la una ii e prea frig, la alta prea cald, etc. E un calvar. Deci nu! Ori 2 in camera, ori chirie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu prefer cu chirie.