| Roxa_5150 a întrebat:

Buna!

As avea si eu nevoie de un sfat.
Am ochelari iar acum trebuie sa port si aparat dentar si din cauza asta voi arata ca Betty cea urata laughing + ca incepe si scoala si il voi purta la scoala pentru ca deh, trebuie` sa port aparat fix...[GROAZNIC].
Bun.As vrea sa-mi spuneti daca as putea sa-mi pun lentile de contact in loc de ochelari? E prea mult pentru mine, si ochelari si aparat dentar...
Aparatul il voi purta cel mult 2 ani dar nu am dintii atat de strambi, deci in jur de 1 an o sa-l port[sau asa sper] laughing.

Răspuns Câştigător
| ATHOS a răspuns:

Desigur, poti purta lentile de contact. Va fi insa foarte incomod.
De ce trebuie neaparat ca din aceste probleme sa-ti creezi singura un handicap? E aiurea. Eu sunt convins ca exista extrem de multe fete frumoase pe care baietii buni nu dau doi bani!
O fata ce anume cauta? Baiatul bun sau baiatul frumos?
Un baiat bun va cauta o fata buna care sa-l iubeasca, sa-l inteleaga, sa fie desteapta, culta, educata, sa aiba principii serioase, caracter puternic,...
Tu ce alegi?
Bafta!

3 răspunsuri:
| FataTPUpunctRo a răspuns:

Pai da...mandrestete cu ce ai. Stiu ca suna cam aiurea dar fai gelosi pe cei din juru tau sau cei care rad de tine Cu ce aibig grin

| enchanted a răspuns:

Da oricine poate purta lentile de contact, trebuie sa mergi la medic oftalmolog

| Roxa_5150 explică:

Mersi!
Am auzit si eu ca e cam incomod cu lentile.

Oricum, nu o sa port aparatul o vesnicie, doar maxim un an.
Vorba aia,"Baba la frumusete sufera!".
Asta este. O sa ma obisnuiesc cu ideea, nu e sfarsitul lumii tongue
Imi fac mie un bine, ce conteaza ce cred altii, nu?

Multumesc de raspunsuri! :*