| CORONAVIRUS a întrebat:

Buna, as avea si eu nevoie de un sfat. Mereu cand ies cu iubitul meu, se iveste sa se holbeze la fete adica si filtreaza. Se uita insistent la ele cu o privire fixa. Pe mine ma deranjeaza foarte mult iar el spune ca doar se uita, desi mai si filtreaza. Ma gandesc ca se poate ajunge ca eu sa fiu doar folosita.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce filtrează?

| Freya1 a răspuns:

O sa auzi foarte multe păreri de genul "e normal", dar nu e. Oameni ce au impresia ca e ok ca partenerul sa baleasca după alte persoane, sa își dorească sexual alte persoane, sa însele etc sunt niște oameni cărora le e frica sa își caute sau sa aștepte persoana potrivita ce sa ii iubească și respecte.Sunt oameni ce au senzația ca ei atata merita în viata (unul/una ce sa le spună "zi mulțumesc ca sunt lângă tine nu lângă ala/aia") și se resemnează cu "normalitatea" ca să nu rămâna singuri.

Părerea mea e ca nu ești supărată pe nedrept.Si pe mine una ma deranjează rahaturile astea și nu am de gând sa accept.
Una e sa treacă oameni pe lângă voi pe care sa ii vedeți, si alta e sa va binoclati la cei ce trec pe lângă voi, ba mai mult sa ii și fixați sau sa vreți sa le intrati în gratii.

| J0B0MAT a răspuns:

Fă și tu la fel cu băieții.Mai și filtrează.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu că se poate ajunge, deja e așa. Ceea ce tolerezi aia încurajezi. Dacă tu îi tolerezi comportamentul înseamnă că-l încurajezi. Nu crezi că meriți un bărbat care să nu se uita la niciuna în afară de tine? Ar fi foarte greșit din partea ta să te mulțumești cu resturi. Îți spun eu că nicio fată nu s-ar atinge de un asemenea om și e 100% sigur că te va înșela în viitor. Eu îți propun să te desparti de el cat mai repede, altfel o să ai mult de suferit si o sa-ti pierzi cei mai frumoși ani din viață suferind

| CORONAVIRUS explică (pentru CostinAlamariu):

I am explicat situatia si ca nu accept si a inteles pana la urma.

| Marius22222222222 a răspuns:

Doar nu vrei sa ii pui o pungă pe cap.cu privitul ramâne daca e băiat cuminte

| CORONAVIRUS explică (pentru Marius22222222222):

Privitul lui cu mine de fata imi da de inteles ca nu sunt ce cauta el si ca poate mai multe atunci cand nu sunt eu de fata, adica filtreaza

| Marius22222222222 a răspuns (pentru CORONAVIRUS):

Comunicarea este cheia

| CORONAVIRUS explică (pentru Marius22222222222):

I am spus se atatea ori, intr-o zi l-am si plesnit si tot asa e

| Marius22222222222 a răspuns (pentru CORONAVIRUS):

Atunci nu stiu

| Miruna333 a răspuns:

Pare ca ar merita sa ramana singur, decat cu tine de mana si cu ochii dupa altele

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Nui loial cu Adevărat nu-i de încrede cu Adevărat. Poate fi în stare de absolut orice. Ai grija mare!