| Mariposa97 a întrebat:

as dori ceva statusuri frumoase, noi, pentru cele mai frumoase si cele mai multe dau fundita

Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Michelle_5585 a răspuns:

Buna!

Zilele bune se cunosc de dimineata, adorm zambind si ma trezesc cu zambetul pe fata! [:X]"

Si orice varsta are nebunia ei de`o clipa [:X]"

De cate ori gandesti la "cum ar fi fost daca?": "

"Muzica este vibratia iubirii, pe intelesul fiecarei inimi

Abia cand a plecat plangand si n-a mai fost a ta. te-ai indragostit numai de ea!; x

Perfect:X e felu' meu de a fi.Sunt mai copilaroasa, dar mai deosebita.Vei intelege intr-o zi "

raman la fel, dar devin altfel

Iubeste-ma, uraste-ma, mi-e indiferent oricum in ambele cazuri ti-e gandul la mine!

De-ai privi adânc în ochii mei Ai vedea ce-nsemni pentru mine..."

Tine-ma aproape caci s-ar putea intr-o zi sa realizezi ca ai pierdut un DIAMANT in timp ce colectionai pietricele:X

Frumusetea unei femei, isi are sursa in OCHII ei.kre sunt poarta de intrare in inima ei!"

Cu simt al umorului dezvoltat dar prea serioasa...

Oriunde as fi il port cu mine-n gand!

"poarta-te frumos cu ea. e prea mica si nu stie ce vrea. poarta-te frumos cu ea... intr-o zi a fost prietena ta..."

- Ma uit la el nici macar nu imi pasa. poate totul ar fi fost altfel daca ar fi stiut sa iubeasca!

- Ori n-ai vrut, ori n-ai stiut, Sa pretuiesti tot ce ai avut! oh go on

- Viata merge înainte ce a fost a fost. Nu te poti abtine si nu îl poti uita, îl iertai mereu chiar daca îti gresea

- Au fost momente în care eram gata să renunţ la tot, mi s-a zis că n-o să pot, eh uite-te că încă pot!

-Next time? There won't be no next time! happy

-Ma doare cand vad ca nu iti pasa si imi spui mereu"nu mai conteaza, lasa''!

Perfect:X e felu' meu de a fi.Sunt mai copilaroasa, dar mai deosebita.Vei intelege intr-o zi

e fiara ce`atraGe prada cu un zambet inoCent. licoarea cea letala cand cauti un sentiment. )"

Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

mi-as dori sa mai fiu fetita mica • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante •

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartitlove struck

• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •

Nu visam mashini luxoase • Nici castele din povesti • Trezeste`te baiete • Q astea nu ne cuceresti! •"

Aş vrea să ştiibatting eyelashes... să ştii că merg mai departe; X... Orice ar fi`love struck

Si toti ma`ntreaba ce s`a intamplat. le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l`am uitat "`!

Memories: 700 great times, 600 laughs, 500 smiles, 400 great memories, 300 jokes, 200 great times, 100 secrets, 1 reason

Nimeni nu ne poate face sa ne simtim inferiori fara permisunea noastra. -Eleonor Roosevelt-

Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost

Curajul inseamna sa fii singurul care stie ca-ti este frica!

"Cine nu cade nu se poate inalta"-(L.Blaga)

'Trebuie sa stim exact cand se incheie o etapa din viata noastra. daca te incapatanezi sa ramai mai mult decat e necesar, pierzi bucuria de a trai si sensul vietii'. -(P. Coelho)

'Nu exista multe lucruri atat de frumoase ca recunoasterea faptului ca esti obiectul iubirii cuiva, pentru ca daca nu esti pe deplin convins ca poti fi iubit, atunci poate fi ca o onoare, pe care o primesti fara a sti exact ce ai facut ca sa o meriti' -(Allain De Botton)

Iata povestea noastra s-a dus spre nicaieri. Expresia "Te iubesc" aducea un plus de bine…Ieri
2 pashi, arunca'te de la inaltzime`, arunca'te in amintiri cand simti ca nu ti'e bine.

Si incepe cu vorbe frumoase, cu care intra imediat la inima, si continua cu gesturi superbe si multa atentie, care te innebunesc. Si o termina cu multa indiferenta si nepasare care te omoara.oh go on

• Si o pisica devine tigroaica daca traieste in jungla •

fiecare lacrima are povestea ei.

Mereu aranjata, mereu parfumata, oricum e prea cuminte pentru tine aceasta fata, Ma intreb oare ce gandesti cand o privesti?", Esti aici si am in ce sa cred, Are tupeu` fetita, da se uita cam pervers Ochii ei frumoshi`s`au pierdut la tine`n portofel."

starNici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."

starChiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!

*). invat sa plang fara lacrimi, sa admir cu maska indiferentei pe chip, sa sufar razand de fericire, am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

startotul trece... asa se spune. dar nimic nu trece fara sa lase urme sad!"

E doar o fata cat se poate de obisnuita.nu are absolute nimic special.are zile cand parul ii sta ca naiba.si zile in care arata extraordinar!

Înainte să plec, am suflat aburi peste imaginea ta şi am scris cu degetul pe oglindă: dispari.

La locul potrivit, la momentul potrivit, MAGICUL se intampla.

Cause my world is in the dark, and my heart is gone to the skywinking

You make me feel like I'm in paradise...because you are the one for me:X

All I want is to be with you:X

Sper sa-ti placa! Byebatting eyelashes

. Chiar daca unii nu ne lasa sa traim, privim inainte si ironic le zambim.

Ai patruns vreodata dincolo de curcubeu ca sa vezi daca e colorat si-n partea cealalta?laughing

[♥]Am capul printre norì, dar de aici este o panorama supebaaaa. [♥]

Spui ca nu mai sunt la fel, ca m`am schimbat, dar de fapt n`ai ajuns sa ma cunosti cu'adevarat.

º " Ce tot le pasa pe cine iubesc?! Ce tot le pasa cu cine vorbesc? De ce imi spun cum sa traiesc? E treaba mea cum ma imbrac si doar a mea cum sa-ti vorbesc."º

º"Uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai vrut, tot ce n`ai avut, uita timpul ce`a trecut. Orice sfarsit e un nou inceput.:-x"º

` Si n`am sa uit. Cu ele am fost mereu si mi-au fost aproape cand dadeam de greu! • `

• Nu sunt perfecta, dar de ce m'as schimba cand prietenii ma iubesc si asa?•

Ea? Ea este fata care candva adora sa stranga raze de soare intr-un borcan si in zilele ploioase sa le arunce prin jurul ei.

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult, poate nici n`ai observat de la un timp, am mai crescut.

Realitatea` e mult prea dura atunci cand dai de greu! Visele` se spulbura aproape instantaneu`!

. I see angles in the sky, I’ve seen snow falling in July.

Daca vrei sa ma cuceresti. Invata sa iubesti?

i know it will be all gone over and i will wake up thinking that everything was a dream

Pentru cine m`a acuzat c`as fi uitat de unde am plecat, ma faci sa rad, niciodata n`ai stiut de unde am inceputwinking

Oricat de interesant ar fi un barbat sigur exista undeva o femeie care e plictisita pana peste cap de ellaughing))
Regreti? Regreta! Pt ca acum e prea tarziu am plecat si n. o sa my vin. tu plangi. mie`mi vine sa rad. e neplacut. dar gandeste`te ca a fost invers in trecut.\

o vezi? nu e trista, chiar deloc.zambste suav, are privirea de foc. E dulce si o iubesti stii bine. dar ea, deja nu se mai gandeste la tine

Cu totii suntem de acord cu frumusetea interioara... si totusi lesinam dupa ambalaje

Vrei sa cunosti lucrurile? privestele de aproape. Vrei sa-ti placa? Privestele de departe

Pentru mine sunt niste amintiri! Care vesnic o sa doara! Pentru tine e o simpla poveste de seara!"

Si orice s-ar intampla am curajul sa sper, sa zambesc, sa trec peste si sa rad!"

Daca aveam parte doar de aprecieri fara injuraturi, probabil eram ca altii, nu imi vedeam kpul de figuri.Si daca aveam bun simt si n te injuram si eu, credeai ca`s doar o fraiera de liceu fara tupeu...winking

Acum vreau sa intru in lumea tha, se poate? blushing."

All good things must come to an end, but all bad things can continue forever.

1 răspuns:
| Natalia_8837 a răspuns:

Uite cateva status-uri sper sa-ti placa:

Cel mai jucat joc
de razboi este messu’…e un joc simplu tu dai buzz si eu ignore…

Cupidon a ramas fara sageti…te rog sa-mi inapoiezi sageata ce am lasat-o in inima ta deoarece am stricat-o degeaba.

Mergem la scoala sa nu ne plictisim acasa…

Vorba multa saracia omului…

Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?

Pentru fanii mei un simplu Te-am pupat si la revedere!

"Cum te-aş putea eu pierde pe tine, când tu eşti soarele meu, când razele tale mă încălzesc pe acest drum de ţară? Cum să uit eu soarele?"

Ne privim in ochi ca doi straini ca si cum nimic intre noi nu s-a intamplat.Nu avem curaj sa ne vorbim. Ce usor e sa ne prefacem c-am uitat. Dar ne lipseste tot ce ne-a legat.

Am acel ceva! Sunt genu de fata care te vrea. Dar`n-are nevoi e tine!

Ce te face sa crezi ca el era "The One"? N'ai gresit cu nimic, ia-o ca pe o lectie. Nu-ti jura ca n-o sa mai iubesti. O sa fie altul, poate tu o sa-l ranesti!"

Asta-s eu si n-ai ce face.Mami alta nu mai face!

Ma amuza baietii care se vaita ca au suferit din dragoste si ca nenorocita dracu a indraznit sa ii faca. ti-a ranit orgoliul ma nu sentimentele...

Dar indiferent cat de tare doare Tu trebuie sa stii ca-i doar o incercare trecatoare.

Suficient de matura ca sa stiu ce vrei. Si suficient de copila ca sa ma prefac ca nu-mi dau seama.

De ce cautam raspunsuri intrebarilor fara raspuns?

M-ai uitate odata la mine.Chiar crezi ca 2 vorbe ma pot aduce langa tine? Am de unde alege. Tu nu esti unicat. Pot gasi baietii ca tine la fiecare metru patrat.

De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!

Ai avut-o de mult! Acum n-o mai ai...ai incercat s-o inlocuiesti n-ai putut.Pentru ca o iubesti!

E langa tine cand problemele sunt multe si tot ea e singura care are rabdare sa te asculte!

Ai grija cum invarti vorba, cum ma vrajesti, sunt fata de care ti-a zis mama ta sa te feresti nu sunt facuta din zahar si dulceatsa sunt din Angelli` si gheata!

Se spune ca iubesti o data in viata, o singura iubire. atunci cum se face ca suferim la orice despartire?

A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini sunt cei ce iubesc cu adevarat!

Imbracat in zambete aproape orice om e fals straight face am crezut in ochi sinceri si da, m-am ars

Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc.

Când O vei imbrăţişa te va durea.Pentru că in Ochii Ei Se Va Reflecta Doar Imaginea mea.Stai Liniştit Nu Mă Răneşti.Chiar mă amuză să realizez cât de puţin gândeşti!

Si nu stiu ce sa mai spun.Se vede clar ca îmi lipsesti, si îmi vine sa mor ca tu, nu mai esti!

Just DND! I'm busy! In this moment I'm not here!

Cine rade la urma, inseamna ca nu s-a prins de gluma"

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o persoana esti intreaga lume.

Today my life is pink!:X

NU FURATI! Parlamentarii nu suporta concurenta.

Eu le stiu pe toate da-s maritate!

Cand eram mic credeam ca faima si banii ma vor face fericit.Acum ca am crescut am realizat ca asa este!

Invisible to everyone! Only loosers can see me.

Doctorul mi-a spus ca sunt nebun dar vocile din cap cica nu e adevarat

Numar oile de pe mess; daca te-am sarit, esti kapra! Mai stai o databig grin

Ai fost alaturi de mine cand m`am imbolnavit.Ai fost alaturi de mine cand mi-au furat hotii portofelul.Ai fost alaturi de mine cand mi-am busit masina.Mai plimbate`te! Imi porti ghinion!

Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul.

Cand eram mik credeam ca faima si banii ma vor face fericit acum ca am crescut am realizat ca asa este!

Prietenie dintre frati e ca lemnul de aloe, care nu se vede inflorind decat o data la o suta de ani

OpEn Your MinD!

"Nu intinde mana la nimeni ca te arZi, si ai sa veZi cat d multi te uita daca maine caZiwinking"

Noi suntem doar îngeri cu o singura aripa, nu putem zbura decât îmbratisati.

De multe ori ma trezesc ca ratacesc spre ale amintirilor carari cu sufletul infipt in nori

Hai bOnJuR cA sa Nu Te-nJuRlaughing

Va veni timpul cand o sa vorbim din nou, eu o s rad de multe, iar tie o sa-ti para rau:"e exact ca o stea. o vezi doar cand vrea.de aia esti nebun dupa ea:X

daca rolul asta mi-a fost dat in acest joc O sa-l jOc.totul e scris nu depinde d noroc! daca eu sunt la pamant imi ramane sperata. zi ce vrei?! asa`mi traiesc eu viata smug

Am vrut s uit tot ce a durut. s intorc paGina si s spun : A treqt. nu'mi mai pasa ce a fost candva. alta sunt acum. si alta e viata mea.

a iubi o ora e ceva animalic; o zi e omenesc; o viata intreaga e ceva ingeresc; dar a iubi toata viata o singura fiinta e ceva divin:X

Nu sunt rea, sunt smecherita si stiu sa ma fac iubita,~[; X]~ hai sa facem o`ncercare, sa vedem care pe care…

aVeam clipe cand nu vOiam s se termine acum stau si m intreb de Ce n-a mers bine. aVeam O mie d vise! O mie d viitOare planuri sCrise straight face