| deeyutzikprintzesik a întrebat:

Buna as dori sa ma ajutati! Credeti ca daca un om arata altfel decat voi este ciudata multumes anticipatwinking

4 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Nu!
este pur si simplu un om special, un om diferit.toti suntem diferiti. unii avem defecte fizice foarte vizibile, altii nu. faptul ca cineva arata altfel nu inseamna ca e ciudat si trebuie tratat altfel decat persoanele "normale".

| pengu a răspuns:

Nu, bineinteles ca nu, asta e doar o mentalitate gresita happy

| misa0missa a răspuns:

Nu este deloc ciudat! Daca tu esti acea persoana ar trebui sa te simti mandra ca nu esti la fel ca ceilalti. Te poti numi chiar "unicat" laughing. Sper ca te-am ajutat si o funda af fi binevenita laughing) :*

| lovenotsex a răspuns:

NU. Din punctul meu de vedere este o persoana speciala, acea persoana are ceva ce noi nu avem:o putere de a trai mai mare.Toti suntem diferiti in felul nostru, dar cei ce au malformatii sau anomalii nu trebuie tratati diferiti, pentru ca sunt oameni, au si ei suflet.Privit acest om(l-am vazut drept exemplu la un alt membru TPU, scuze ca nu-i retin numele):Nick Vujicic http://www.youtube.com/watch?v=EMZZtftoWko