| Alina20120 a întrebat:

Buna as dori sa stiu cine a aparut primul pe lume si de ce? Funda happy

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Un fel de mormoloc. Pasarile sunt niste derivate ale dinozaurilor care erau soparle, ca si broastele de exemplu, au inceput ca niste mormoloci. Dupa cum ar trebui sa stii unele soparle adica dinozauri au capatat aripi si au format o clasa distincta care mai tarziu a format grupa pasarilor din care face parte si gaina. Daca vrei asa o extrapolare infiorator de stricta, luand-o foarte ingust pe firul logic, gaina a aparut prima desi din cate cred ca ai inteles nu e tocmai asa ci doar in principiu.

1 răspuns:
| Alina20120 explică:

Scuze am vrut sa zic cine a aparut primul Gaina sau Oul happy