| MsBeatrice a întrebat:

Buna as dori si eu niste statusuri despre ochii verzi,neincredere, dragoste etc Multumesc. OFER FUNDA

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

-Ochii verzi niciodata sa nu-i crezi.
-Oricat ai vrea, ochii verzi nu-i poti uita.
-Fiinta cu ochii verzi
Ce ti-a furat inima,
Si ai ramas cu amintirea
Ochiilor verzi.
-Iubeste ochii verzi
Si mangaie-i cand vezi
Ca-s luminosi ca luna.
-As vrea sa pot "stinge" sentimentele mele pentru tine, cu aceiasi usurinta care-mi sting tigara.
-Crede-ma când îsi spun ca te iubesc! În viata mea n-am mintit mai frumos.
-Fiecare esec este o importanta lectie de viata.
-Florile nu au speranta. Pentru ca speranta inseamna maine, iar florile nu poseda decat ziua de astazi.
-Cine este prieten cu toti nu este prietenul nimanui.
-Fata : Te iubesc!
Baiatul: Si eu te iubesc!
Fata: Dovedeste-o! Striga tare sa te auda toata lumea ca ma iubesti!
Baiatul: (sopteste) Te iubesc!
Fata: De ce mi-ai spus-o doar mie?
Baiatul: Pentru ca tu esti lumea mea!
-Si maine e o zi • Si maine voi zambi • Chiar daca mi`e greu • Voi zambi mereu.
-Realitatea bate si platoul de filmare, viata e frumoasa fara efecte speciale.
-Ea: Spune’mi ceva frumos!
El: Tu!
Ea: Ceva mai frumos?
El: Noi.
Ea: Exista altceva mai frumos?
El: Pentru totdeauna.

2 răspunsuri:
| tudoseion a răspuns:

Te-as saruta dar nu pot, pentru ca ochii tai sunt verzi para ca marul ca ce este cel mai dulce:*

| SoulEater44 a răspuns:

1. Am simtit acel fior care se numeste,, dragoste,, doar privind in adancul acela de smarald. Am privit si am stiut ca pietrele acelea pretioase sunt frunzele unui trandafir tanar si nu iedera mincinoasa a unei iubiri pasagere.
2. Iubesc totul la ei: Iubesc sclipirea discreta atunci cand ascund un secret, iubesc transparenta lor atunci cand spun,, imi pare rau,,, iubesc flacara verde ca jadul cand sunt hotarati si mai ales iubesc privirea furisa pe care o arunca arareori indemnandu-te spre pacat si spre minciunile ce se ascund in spatele lor.
3. Dragostea e atingerea unei maini calde, e vorba spusa din inima, e sacrificiul suprem pentru persoana iubita, e imbratisarea stransa daruita in noptile negre ale vietii.
4. Mereu imi voi aminti cum dragostea ta a linistit furttuna pe care plutea sufletul meu pierdut ca o corabie a nimanui nestiind unde e tarmul, unde e salvarea. Mereu imi voi aminti ziua aceea cand pentru prima data am simtit razele sperantei incalzindu-mi fiinta.