| Hella990 a întrebat:

Bună! Aș dori vă rog dacă se poate să mă ajutați cu o intrebare pentru licență. Urmează să întru in anul 3 și ce nu înțeleg eu este cum să îmi fac cuprinsul pentru o tema, mi-am ales tema dar nu înțeleg cum ar trebui să îmi fac eu cuprinsul singură, mă puteți ajuta?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cel mai elegant ar fi să vorbești cu indrumătorul de proiect și să-i ceri sfatul. Dă bine!

| mastadont a răspuns:

Asta doar de tine depinde să știi. Prima dată vorbește cu coordonatorul și vezi care sunt regulile specifice facultății tale și ce sistem de notare a bibliografiei folosesc. După ce ai tema și știi în ce limite trebuie să te încadrezi poți să te apuci de făcut cercetare. Încearcă să împarți tema în câteva idei mari și late, care vor deveni capitole pe care va trebui să le analizezi în detaliu. Cuprinsul nu e așa de important în faza inițială, mai important este să faci cercetare pe subiect și să te apuci de scris, cuprinsul se face la sfârșit când vezi exact cu câte capitole și subcapitole ai rămas. Succes.