| EsteraRahel8 a întrebat:

Bună! Aș dori vă rog niște sfaturi sincere in materie de relații, mi-ar face plăcere să vă ascult părerea. Eu am 23 de ani, și de-a lungul anilor am mai avut mici încercări de a cunoaște pe cineva. Dar mereu am avut ideea că nu mă voi risca niciodată să cunosc un băiat de 22-25 de ani pentru că în generația din ziua de azi ei nu caută musai pe cineva pentru o viitoare căsnicie, sunt ușor nehotărâți și sperați. Iar asta mă sperie pe mine pentru că eu până la vârsta asta nu am avut nicio relație, nici măcar primul sărut. Iar eu mereu am incercat să caut băieți gen 30-32 ani, ca să fiu sigura că sunt sătui de pat, și vor ceva stabil, și sigur. Acum ce mă frământă tare este că eu nu aș vrea un băiat care după ce a lins atâtea, sa-l iau eu de bun(gunoiul lor, comoara mea), când eu nici primul sărut nu l-am avut, dar în același timp simt din partea lor mult mai multă siguranță de viitor față de băiețașii care se uită la decolteu, fund și când astea nu mai reprezintă importanță mă lasă ca pe un rahat... Cum spuneți voi că ar trebui să abordez situația? Mă duc să mă călugăresc sau? laughing)))

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In ziua de azi?
Intreab-o pe bunica ta,maicata cum erau baieti frumosi,populari din scoala,liceu?
oameni erau mult mai ipocriti din cauza frici,rusine fata de societate,femeile stateau cu non atractivi barbati care le considerau sclavle lor,una care iti urma chimia era vazuta ca curva ca in ziua de azi,barbati puteau insela,femeia nu avea drept de educatie, vot,sa se angajeze, deci barbati au scris in genetica lor sa faca se cu cat mai multe,si eu as face sex cu toate, daca esti atractiva fizic, nu crede in povesti idealiste, barbati folosesc aceste metode
-Sunt frumos deci nu trebuie sa imi pese de o fata, doar sa o f apoi adio, pe la 30 poate se schimba
-Sunt barbat beta -normal o sa ma compromit cu una deci am incercat toata viata cu alea frumoase dar toate m-au bagat in fz -voi alege chiar si una cu copil =acestia sunt gelozi, posesivi ca stiu ca daca le lasi nu iti vor mai gasi.
Sunt bogat pot avea orice fata doresc deci stiu ca nu e atrasa de mine nici o fata oarba, asa ca ma compromit cu una frumoasa -tipul se crede iar adolecent -tipul se considera superior, iti cumpara o masina scumpa pentru a iti arata nesiguranta, dar are o relatie ca intre un stapan de sclavi si o sclava =stiti voi africani adusi pe plantati in usa.

https://www.youtube.com/watch?v=keHaWPzloo8

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu sunt d'ala de 30-32. Dar nu stiu ce sa zic cu siguranta aia rolling on the floor
Imi doream relatie la 18-24 mai mult decat acum.
Acum vad lucrurile diferit. Sunt pregatit de o relatie serioasa, dar stiu ca asta doar se intampla, nu pot sa o programez, nu pot sa o obtin intr-un anume fel.
Viziunea pe care o ai tu, poate fi mai mult sau mai putin aeriana. Nu sunt insensibil, dar kilometrajul pe 0 nu prea are valoare in casnicie, sau intr-o relatie pe termen lung. Nu poti spune ca dupa 8 ani de relatie (ceea ce e putin), dupa primul copil, mai beneficiaza cineva de faptul ca nu ai avut alte relatii inainte de acea casnicie. S-ar putea chiar sa se simta intr-un mod negativ, lipsa ta de experienta.
Din punctul meu de vedere, relatiile se construiesc in 2. Indiferent ca sunteti fara experienta, sau "gunoiul altora". Cand iti place de un om, trebuie sa ai rabdare langa el, sa il ajuti sa evolueze (daca vi se potrivesc directiile), sa fii dispusa sa evoluezi si tu in directia comuna (dupa ce esti sigura ca nu e vreun amorez temporar, care iti freaca creierii si apoi te paraseste).
Nu e cazul sa te calugaresti, dar nici sa trantesti pe masa diplomele de virginitate si contractul de casnicie fara drept de apel, la prima intalnire laughing
Inteleg ca nu esti gagica de aventuri, si eventual ca "patul" va veni foarte tarziu, in relatia cu tine. Nu pot sa zic ca m-as bucura, dar as putea respecta asta cu brio. In schimb, o relatie trebuie sa-mi induca o stare generala de bine, sa ma bucur de compania respectivei, sa ma simt mai "acasa" in prezenta ei, decat acasa. De acolo se porneste, dupa parerea mea. Iar dupa chestia asta, mai trebuie si compatibilitate in materie de planuri. Daca unul si-a atins apogeul vietii cand si-a cumparat playstation cu fifa, iar celalalt vrea 8 copii si viata sociala activa, e clar ca niciunul nu va fi fericit, cu componentele astea. Mereu vor trage in directii diferite.
Asa ca tie iti trebuie unul fascinat de faptul ca ai 0km, si probabil nu ii vei putea bate apropouri ca nu e priceput la pat laughing
Genul ala de barbat de regula isi ia sotie sa fie acolo, construieste o familie cu ochii inchisi si o lasa in grija ei, apoi nu prea mai face nimic, sau daca face ceva, este sa insele si sa bea.

| Mosotti a răspuns:

Barbatii in general sunt satui de pat dupa ce mor! Asa ca asta pica.

Conteaza ce e de acum in colo, nu ce a lins el pe altele, conteaza doar sa nu aiba vreo boala gen sifilis, blenoragie sau sida, atat.
In rest ca a lins nu conteaza, ca doar nu si-a lasat limba la ele.
Tot cu ea intreaga e el dar si spalata.

Dar ce ai vrea? Ca barbatu ala sa il iei de calugar si sa fi tu prima?
Omu experimenteaza la tinerete, invata, si dupa un timp vrea o relatie serioasa.

Ce sa abordezi, tie nu ti-a placut mai nici unul, ca daca-ti placea, nu mai conta ca vrea pat sau nepat. Vroiai si pat ca iti placea si tie, ce doar el are placere? Aveai si tu, nici nu mai conta ce o sa fie, sperai ca o sa fie bine, dar nu te deranja ca intai va patuiati asa putin mai mult.
Nu mai conta ca a lins 20 sau 5 sau nici una.

Si nu te mai interesa ca baietasi se uita la decolteu, ca si tu te-ai fi uitat la fel la ei daca te atragea fizicul lor mult.

Multe zic de pat ca si cum e vb de bataie sau spanzuratoare, si femeia are placere ca si barbatul, pana la urma se profita de moment, nici nu ar mai conta ce e dupa. Dar si asta faci daca te atrage cineva mult.

Nu te-a atras, e ca la mancare, "mmmm ce sa mananc domne? Ca aia are nu stiu ce in ele, ailalta e asa dar ingrasa, alta are zahar".
Cand iti place ceva, mananci si gata chiar daca stii ce are si ca e bine sau nu.

Ori ai dat de neatractivi (cum sunt cam majoritatea), ori ai o problema tu si nu simti atractie la general oricine ar fi.

| VoidEternal a răspuns:

Pai hotărăște-te. Vrei de 30 ca să fie sătui de pat, dar vrei sa nu fi lins atâtea. Ori una ori alta.

Și poți sta liniștită, orice bărbat se uită la un decolteu. Că cei mai maturi doar se uita discret și nu le curg balele, e altă poveste dar să nu crezi că dacă o tipă merge in fața lor, ei inchid ochii pentru a nu vedea un fund. Mi se pare că te deranjează chestia asta mai mult decât ar fi productiv.

Mi se pare că strategia ta e buna, dacă îți dorești un bărbat mai serios, sunt șanse mai mari ca el să aibă spre 30 de ani, dar dacă vrei unul de 30 fără experiență deja o să aibă ceva issues.

| Madaxo97 a răspuns:

În primul rând, trebuie să renunți la aceste concepții cum că bărbații de peste 30 ani sunt sătui de pat iar cei de vârsta ta sunt neserioși. Nu e adevărat, sunt bărbați care nu se satura niciodată de pat, nici la 40, nici la 50 ani, în niciun caz tu ca femeie virgină nu e bine sa te măriți cu asemenea bărbat. Sunt si băieți de vârsta ta care vor familie, trebuie doar sa cauți, să iesi la întâlniri, să experimentezi puțin.
Tu trebuie să cauți un băiat cuminte, aproape la fel ca tine, nu chiar virgin dar sa aiba 2, 3 experiențe sexuale, vârsta nu contează, dar de preferat să fie măcar sub 35 ani. În cazul în care esti de o anumita religie si vrei sa te măriți virgină, nu îți recomand. Ideal ar fi sa experimentezi măcar o dată, de 2 ori, și cu alți bărbați, pentru a nu avea curiozități pe viitor în casnicie si să nu ajungi să înșeli doar de curiozitate, sunt cazuri, dar si pentru a vedea dacă sunteți compatibili, ce faci dacă după căsătorie aflii ca nu sunteți compatibili sexual, el vrea mai mult, tu mai puțin, el vrea mai tare, tu mai lent, sau invers? Decât să trăiți toată viața frustrați sexual amândoi, mai bine să faceți "probă" mai întâi.
Sparge gheața, începe și ieși la întâlniri, în funcție de cât de bine te simți cu băiatul respectiv mergeți mai departe, după cateva întâlniri vă sărutați, apoi după altele mergeți la nivelul următor, iar dacă vezi ca sunteți compatibili pe toate planurile, treceți la căsătorie. Dacă e să nu îți placă de la primele întâlniri, și nu e să fie, treci la următorul, si tot așa până găsești ce cauți, nu ai cum sa găsești dacă nu ieși din casă să te întâlnești cu ei, sa vorbești etc.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Când afli răspunsul sa mi-l spui și mie. Ca sunt în aceeași situație cu tine.