| Deerpixdddd a întrebat:

as vrea sa dau la Liceul de Politie din Alba Iulia, dar nu stiu ce medie mi-ar trebui, acum sunt pe a 8-a si media mi-a iesit peste 8, dar nu sunt prea sigura daca este de la 8 in sus, poate cineva sa-mi spuna ce medie mi-ar trebui?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Liceu de politie in Alba Iulia? Confunzi cu Liceul Militar.
Uite siteul MAI unde poti vedea ca nu au de cat doua licee la Buzau si Ploiesti: http://www.mai.gov.ro/index03_1.htm
Ideea este ca media generala trebuie sa fie peste 8 si ca se da examen. In acest context trebuie sa ai o sanatate foarte buna, sa fii un bun sportiv si sa obtii o nota (la examen) de peste 8, 70. Cam asa s-a intrat pana acum.