| juniper a întrebat:

as vrea sa scriu o carte despre viata si de ce merita sa fie traita, cum se lanseaza o carte, dar mai ales cum se scrie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

JUNIPER, am intrat din intamplare pe acest site, si am dat tot din intamplare peste intrebare ta. M-am gandit sa incerc sa te ajut(atat cat pot). Eu cred ca trebuie sa iei legatura cu o editura.TREBUIE sa stii de unde sa pornesti. Pune intrebari cunoscutiilor, etc. Daca ai subiect de"pornire", atunci totul o sa vina de la sine. Vreau sa stii ca o carte nu e asa de usor sa o scrii si ca dureaza saptamani, poate chiar si luni, de cand o incepi si pana sa o termini.Restul cred ca sti.Ma refer la drepturi de autor, la toti pasii astia pe care trebuie sa ii urmezi.Si eu am un volum de poezii pe care as dori sa-l public. Sper ca te-am ajutat si nu te-am incurcat si mai mult, si nici nu te-am dezamagit.Pacat ca nu ai lasat nici un id sau un e-mail cu care cei care vor sa te ajute sa stie unde sa dea de tine.SUCCES.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu, ia mai multe foi si cosele, apoi daca te greu sa scrii trage niste lini cu creionul incet si scrii iar dupa ce ai terminat le stergi cu guma dar mai poti sa -ti scrii si pe o agenda si o publici cu tot cu agenda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu, poti cumpara o carte goala si apoi so scrii dar daca tie greu sa scrii poti scrie la calculator in caz ca ai inprimanta, dupa ce ai scris la calculator, printeaza si apoi capseaza foile dupacare fa o coperta daca vrei sa stie mai multi de carte da anunt pe internet pe un site

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu,poti cumpara o carte goala si apoi so scrii dar daca tie greu sa scrii poti scrie la calculator in caz ca ai inprimanta,dupa ce ai scris la calculator,printeaza si apoi capseaza foile dupacare fa o coperta daca vrei sa stie mai multi de carte da anunt pe internet pe un site

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 trebuie sa mergi la magazin sa iei o carte
2 sa dai un mme la carte cum ar fivedeta si sa scrii ceva important
3 sa mergi sa o tragi la serox