| miruna_8449 a întrebat:

as vrea sa va intreb am un catelus si este foarte agitat, ma musca si nu prea e cuminte are 8 luni dar pana acum nu era chiar asa > ce pot sa ii fac? happy

3 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

O sa ii treaca cu timpul asa sunt toti.
in orice caz poti sa ii arati ca nu este voie (ii arati tu chestia aia cu degetul laughing)
daca reusesti odata sa il faci sa nu te mai muste ii dai o recompensa.
eu am unul de un an si 5 luni.
are acest obicei de a ma musca cand ma joc cu el si nu il las sa se ridice de jos.nu ma musca tare, se joaca doar.
poate asa face si catelul tau
dar oricum daca tu zici ca nu iti place ce face il dezveti de acest obicei!

| AndaWest a răspuns:

Asa si al meu, are 7luni si musca,sare, zgarie, ba chiar a fugit de acasa acu' 2zile, l-am cautat 5ore peste tot dar dupa 6ore a venit singur acasa.e perioada lor, cand sunt in calduri si sunt agitati, daca poti da-l la o catea

| OanaSall a răspuns:

E tipic catelusilor. la varsta asta le place forte mult sa se joace (mai ales sa muste). dar musca pentru ca in aceasta perioada li se formeaza datura in profunzime happy. si fa si u cum a zis Sოﺁℓε. s-ar putea sa mearga. si catelusa mea facea asawinking succes