| IL0VEDINER0 a întrebat:

Buna. Astazi am realizat ca mi-am protejat "pacea interioara" prea mult. Tot ce fac este sa merg la sala, la munca si sa ies uneori cu prietenii.Problema nu este asta, problema este ca nu stiu ce simt.Nu cred ca simt nimic.Nu simt iubire fata de cei din jurul meu, nu simt fericire dar nici trista sau dezgustata nu ma simt.Pur si simplu nu simt nimic fata de nimeni. Cum as putea sa imi revin?

3 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Asta crezi despre tine? Sau asta simți?

Dacă îți iubești sora, Dacă îți iubești fratele, Dacă îți iubești mama, Dacă îți iubești tatăl, Dacă îți iubești prietenii, din jurul tău care țin cu Adevărat la tine și tu la ei și în preajma lor te simți bine, în siguranță, există acea legătură, armonie între voi te face săte simți bine în preajma lor cu Adevărat.

Dacă ai empatia care îți dă puterea săte pui în locul celuilaltă, da a nu-i greși cu nimic fiindcă ști cum se va simți la rândul sau și el/ea acel om încă ști să iubești cu Adevărat și nu ai nimic.

| TimberWolf a răspuns:

Posibil sa fie depresie.

| Cinic a răspuns:

Iti ei liber o zi de la servici si tu si iubi. Va duceti pe undeva dragut si faceti dragoste. Dupa aia bei 5 beri, ca ala este incredientul secret.