| anonim_4396 a întrebat:

ati auzit despre nou Xbox 360 kinetic... imi spuneti va rog cat costa unu? mersi

Răspuns Câştigător
| haiZI a răspuns:

Xbox 360 Slim, noua consola prezentata la evenimentului Electronic Entertainment Expo (E3) costa 300 de dolari iar kinetic este un dispozitiv care, cu ajutorul diferitilor senzori, detecteaza miscarea, sunetele, raspunde la comenzi vocale si gesturi, evitand astfel necesitatea utilizarii unei tastaturi sau alte periferice. Acesta poate fi folosit pentru jocuri, unde este necesar folosirea intregului corp, pentru chat sau vizionarea filmelor(va costa 150dolari) si va li lansat in noiembrie.