| oVeveritzaDulcexD a întrebat:

Ati fost vreodata timizi? Si eu sunt in asa fel incat cand vorbesc cu cineva, cu oricine fata in fata ma inrosesc ori ma balbai :d. Voi cum ati scapat de timiditate sau cum ati "infruntat-o"?
Astept raspunsurile voastre happy
Sorry pentru intrebarea anterioara am trimis-o de 2 ori :d

3 răspunsuri:
| Gorillaz a răspuns:

Ma gandesc. poate daca ai intalni o persoana care iti seamana, care ar fi si ea timida, v ati intelege foarte bine, in timp ati incepe sa vorbiti normal unul/una fata de cealalalt/cealalta si, zic eu, dispare si fata de persoanele din jur, mai chemati cateva persoane in grup, mai vorbiti, vedeti ca nu se intampla nimic si totul e rezolvat, oricum unii poate considera ca e frumossa fii timid/a e intr un fel alta perspectiva a vietii, felul cum tratezi anumite probleme, si unele persoane timide, nu se poate spune ca sunt si romantice? datorita faptului ca nu stiu ce sa zica ca sa nu se faca de ras sau sa nu il supere pe cel de langa el, in fine, detalii, succees!

| DeathIncarnate a răspuns:

Eu am fost asa timid si sincer cand ma inrosam la fata faceam in asa fel incat sa rad de timiditate adica spuneam dinainte sa ma inrosesc:"fii atent cand vorbesc cu tine ma inrosesc", cu timpul s-a dus si timiditatea fii cat mai naturala

| dRewkidD a răspuns:

Si mie m-i sa intamplt,fii atenta,pur si simplu nu trebuie sa iti mai pese,cand vorbesti cu acea persoana probabil ca te gandesti ce sa ii spui,ca sa impresionezi sau asa ceva si te panichezi si uiti ce vroiai sa spui,poate pentru ca iti pasa prea mult de ce crede lumea de tine(mie asa mi s-a intamplat,la tine doar presupun),nu te mai gandi ca vorbesti cu acea persoana, gandeste-te ca vorbesti cu un/o prieten/prietena, fii tu insatihappy