| rosewater a întrebat:

Ati tradat vreodata? Ati inselat? Ati facut chestii rele constient si repetat, pe care sa le regretati apoi?

23 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E nu cu toti am facut asta,ori nu ne-am dat seama de asta ori jucam teatru ca sa avem o imagine buna, desigur ca da, asta pentru a avut pretenti de la mine, nu i-am cerut eu sa aiba incredere, nu am facut-o intentionat dar omul fiind o fiinta emotionala se comporta emotional, haotic, de asta cunoasterea personala este baza dezvoltari personali

http://translate.google.com/....../translate

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sincer nu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am făcut de toate, le-am re interpretat, și nu am prea regretat.

| Bizon95 a răspuns:

Chestii rele, DA... TOATA LUMEA FACE, cine nu face se poate considera EXTREM DE NOROCOS
dar, NU constient (adica nu mi-am dat seama cat de rea e treaba, de la inceput) si nu constient SI repetat (adica am mai repetat pana mi-am dat seama)

iar de regretat, toata lumea are regrete

ASTA E VIATA!

| RobertMoon a răspuns:

Am pățit toate astea și am regretat, a fost învățătură de minte pentru viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe care sa le regret nu.

| Arrakis a răspuns (pentru anonim_4396):

Ahaaa!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Arrakis):

Poate ca cel mai rău lucru pe care l-am făcut a fost sa fur înghețata unei prietene, când aveam 5 ani.Si sa zicem ca am făcut-o de 2 ori, deci repetat.Ma face asta diabolica?
Păstrează-ți "ahaa-ul" când ai sa știi exact la ce ma refer.Sau măcar intreaba, ca îți răspund la ca vrei tu.

| Arrakis a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci înseamnă ca ai răspuns la altă întrebare.winking
Si lasă aroganța. Știi foarte bine ca ești pusă pe rele la modul general si consideri asta ceva firesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Arrakis):

Aroganta face parte din mine.As putea spune același lucru si despre tine.
Da, sunt pusă pe rele.Parca aud vocea mamei.Da, consider asta ceva firesc.Si da, as face multe lucruri considerate de altii rele.Dar mi-e teama, știi.Mi-e teama de niște rahaturi.

| Arrakis a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, de consecinte...altfel ai fi fost direct psihopata. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Arrakis):

De iad, oricât de stupid suna asta.In afara de asta nu exista alte consecinte semnificative, mai ales ca multe pot fi evitate.
O zici de parca ar fi fost ceva rău...

| Arrakis a răspuns (pentru anonim_4396):

Lol...crezi in iad, dar in empatie nu?
Consecințele pot fi și in termenii legii...mai întâi de toate. Dar acolo e deja psihopatie. Psihopatii nu se tem nici de consecințe. Cazul Caracal. Magical thinking extrem: nu ma vor prinde urâții aia.
Unii specialiști asociază psihopatia in mod direct cu end-stage narcissism. Punctul de maxim.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Arrakis):

Da,cred in iad.Ma întreb de ce.
Cred si in empatie, dar nu o agreez.
Da, pot fi in termenii legii.Alea sunt mai puțin importante/interesante.Nu alea ma sacaie pe mine.

| Arrakis a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai intreaba-te. Nu ti-e frica ca daca oamenii nu te judeca indeajuns totusi "Miezau" sigur o va face? Iti zic eu ca n-ai de fapt acel simt necesar de introspectie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Arrakis):

Nu îmi pasa ca ma judeca. Oamenii nu îmi pot face nimic(doar judecând-ma, asa cum faci tu). Focul totuși arde.
Am simtul ăla de introspectie probabil prea dezvoltat.Sa ma întreb ar însemna sa apara încă o mie de întrebări si doar vreo câteva răspunsuri.Si răspunsurile alea nu-s satisfăcătoare, ținând cont ca nu-mi elimina frica.

| Arrakis a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, oamenii te pot abandona si ramai fara narc supply. Si tie iti trebuie fuel (combustibil) pentru atentie si validare in permanenta.
Deci te vor rani indirect prin propriile tale neajunsuri.
Da, ai un simt de introspectie atat de bun incat afara ploua din cauza asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Arrakis):

Oamenii nu ma abandonează pentru ca nu rămân lângă ei suficient timp cât s-o poată face.Nu am prea mulți prieteni/persoane la care țin.E o singura persoana de care îmi pasa si deocamdată nu ma va abandona.
Ca sa ma rănească trebuie sa țin mai întâi la ei.
Chiar am un simt de introspectie bun. Testeaza-l.

| Arrakis a răspuns (pentru anonim_4396):

"Ca sa ma rănească trebuie sa țin mai întâi la ei."
Ba Nuuuu! happy Orgoliul tau suprem va fi ranit chiar si daca nu tii la ei. Oricum nu tii la ei in mod autentic. Totul e raportat la satisfacerea ego-ului tau. Daca ceva piesa din puzzle nu mai functioneaza bine vei incepe sa pedepsesti sursa ta stimulanta de ego..sau sa o abandonezi daca nu exista solutii din partea ei.
Poti sa nu ma crezi. Ce zic eu e cat se poate de verificat si confirmat de multe surse de specialitate. Acum nu stiu daca vei constientiza vreodata cand vei fi in asemenea situatii pe viitor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Arrakis):

Nu știu dacă țin la ei in mod autentic.Dar țin.Si as face aproape orice pentru ele, chiar dacă in parte din obligație.
Nu, nu e totul raportat la ego-ul meu.Ci la nevoile mele.Dorintele.
Orgoliul meu "suprem"nu o sa sufere din cauza altora, pentru ca nu-mi pasa de eu.
Nu e vorba ca nu te cred, cred ceea ce spui.Nu cred ca se aplica la mine.Ti-am spus si repet, nu ma cunoști îndeajuns cât sa îți exprimi pareri de genul asta despre mine.Pareri valide.
Îmi place sa discut cu tine despre mine laughing sau despre narcisisti, dar, spre deosebire de tine, eu sunt capabilă sa ascult opinii diferite de ale mele fără sa atac persoana sau sa ma arat ofensata.Tu nu poți.Si nu accepți alte idei.Mie poți sa-mi spui ca vrei sa omori pe cineva si nu as comenta nimic.Tu sari 3 metri in sus.

| Arrakis a răspuns (pentru anonim_4396):

>>>>>Nu știu dacă țin la ei in mod autentic.
Nu. Nu tii. Ti-o spun eu daca nu stii. Am trecut prin ghearele uneia ca tine asa ca stiu chiar mult mai bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Arrakis):

Nu știu dacă țin.
Ai trecut prin ghearele uneia ca mine in cadrul unei relații.Eu nu am relații.Tin la un singur prieten.Nu e același lucru, nu e vorba de iubirea romantica.

| Arrakis a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stii pentru ca nu.