| julijulianna a întrebat:

Buna calculatorul nostru erea in garantie si anul trecut s-a stricat le-am dus inapoi de unde le-am cumparat ei au trimis la Bucuresti pentru. ca acolo repara acum ne-am dus dupa calulator la magazin nu a sosit au sunat la Bucuresti si acolo au spus ca nu-l gasesc a diparut a patit cieva asa ceva?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si, mai ales, stai cu gura pe ei sa-ti prelungeasca termenul de garantie exact cu perioada cat a fost "ratacit".
Am avut si eu probleme din astea, iar smecheria cu garantia prelungita, mi-au "vandut-o" exact cei de la OPC. Bafta!

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Cu garantia si chitanta, in afara de interventia OPC-ului poti sa ii dai in judecata si sa -i faci sa plateasca 10 calculatoare, nu unul.
Sunt multe firme in domeniul electrocasnice care nu reactioneaza decat atunci cand apare OPC-ul. Probabil vor sa elimine pagubasii lehametiti de atata umblatura sau pe cei fraieri.

| costymaximus a răspuns:

Trebuie sa ti se inmaneze o chitanta, ceva care sa dovedeasca ca ai dus calculatorul, daca cei de acolo il fac pierdut zi-le ca faci reclamatie la OPC, si trimiti controlul peste ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu alte cuvinte, firma respectiva este de tot rahatul, scuze pentru expresie. Naspa situatia in care te-au pus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine asa. Sa-ti dea banii inapoi si-ti iei un calculator de la o firma serioasa. In alta ordine de idei, eu nu cumpar calculatoare de pe piata. Sint mari tepe. Imi iau componentele (le aleg pe sprinceana) si-mi fac eu calcu' acasa. Iar garantia o am pe componente si mai si stiu sigur ca ce fac o sa fie un calculator "real", care n-o sa ma dezamageascawinking

| julijulianna explică:

Da am chitanta si asa o sa fac multumesc pentru, sfat o zi buna iti doresc

| julijulianna explică:

Am fost iar sa vedem care este situatia si ne-au spus ca ne da banii inapoi dar noua nu ne trebuie banii noi vrem calculatorul mai astept am cateva zile sa vedem ce ne vor sune daca tot nu primim calculatorul atunci voi merge mai departe