| FroddoLikesBlood a întrebat:

Capacitatea se da normal, adica cum s `a dat si in ceiltalti ani, eu am auzit ca acum e o alta metoda de a da, ca trebuie sa te duci la liceu la care vrei sa intri si acolo se da, daca nu iei, Pc`ul te repartizeaza confoorm listei de licee pe care ai facut`o. Sau cum, voi ce stiti? Primeste funda un raspuns corect si convingator! Multumesc anticipat!happy

1 răspuns:
| DaniAdrian a răspuns:

Mdeah...fratiorul meu a intrat pe baza de medie, adica a facut in felul urmator: A bifat liceul la care a vrut, specialitatea, a dat acele teze la scoala generala, iar in toamna urmatoare s-a prezentat la liceul respectiv. Sincer nu vad rostu in a da tezele in liceul unde ai dori sa fii, ar fi prea multa alergatura nu numai pentru tine cat si pentru profesori si secretare, gandeste-te in felul urmator, persoana A din Constanta vrea la liceul Z din Cluj. ohh...da daca nu reusesti sa intri la liceul care l-ai bifat prima oara, automat te repartizeaza in al doilea.s-a. good luckwinking