| Crissu3005 a răspuns:

Parerea mea este ca a doua carte este mai cuprinzatoare.Acum tu faci cum crezi.

8 răspunsuri:
| SuneteDeChitara a răspuns:

Prima.
Am o prietena care si-a luat-o si e foarte buna.

| Crissu3005 a răspuns:

Depinde la ce nivel esti...

| Ayiana explică (pentru Crissu3005):

Dar tu?

| Crissu3005 a răspuns (pentru Ayiana):

Eu sunt la facultate.Am 22 de ani.Pai prima este doar despre verb, dar are si exercitii.Cartea a doua are mai mult exercitii dar este mai cuprinzatoare ca si materie.Eu ti-as recomanda-o pe a doua pentru ca teoria o gasesti cam peste tot.Axeaza-te pe exercitii

| Ayiana explică (pentru Crissu3005):

Pai eu vreau una cu exercitii... as lua-o pe a doua, dar totusi nu stiu cat de buna e. sad...Eu tocmai pentru exercitii vreau sa-mi cumpar o culegere.winking

| Ayiana explică (pentru Crissu3005):

Buna,as vrea sa te mai intreb ceva in legatura cu prima carte. Explicatiile gramaticale sunt in romana sau in engleza?

| Crissu3005 a răspuns (pentru Ayiana):

Parerea mea este ca a doua carte este mai cuprinzatoare.Acum tu faci cum crezi.

| Ayiana explică:

Trec clasa a 8-a...