| mia190 a întrebat:

Bună...,, Care este părerea voastră despre războiul Ucraina și Rusia? "*Ps. Să fie părere personala (pentru o statistica de păreri pe vârstă). *Sa nu fie de pe internet...

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar trebuii sa se gandeasca la oamenii nevinovati care mor acolo, si altii care au plecat din tara ca sa scape de razboi, in mod obisnuit trebuie sa puna capac cand il prinde pe zelenski si sa termine razboiul, UE si america, UK, Turcia nu ar trebui sa se bage cu livrarea de arme si drone, echipament militar pentru ca asa il provoaca mai mult pe Putin - inclusiv faza cu restrictiile impuse asupra rusiei e cireasa de pe tort, sa continue invazia mai departe fata de ucraina nu ar fi motiv de mirare. Nebunii de americani si aia de la bruxelles habar n-au cu cine se pune, ii mananca in cwr asa de tare incat inaspresc dorinta rusului sa trimita arsenalul la scala mondiala. O simpla discutie cu Kim jong un si xi ping formeaza coctailul ideal pentru a oferi un contraatac asupra europei, acum recruteaza teroristi isis sa se infiltreze prin ucraina.

| RAY a răspuns:

Eu personal o părere foarte buna despre fetele din Rusia, Ucraina sunt frumoase si ușoare, cat despre război, Ucraina e marioneta americi iar ala un actor de comedie, din păcate mor aia nevinovați, de ce nu vrea pace actorul, ca asta vrea Rusia, in orice război america e implicata, răul pe lumea asta se numește USA

| halogen001 a răspuns:

Omul e o viețuitoare. Viețuitoarele trăiesc, strâng resurse, se înmulțesc și mor. Viata e o forma efemera de existenta a materiei datorata proprietăților materiei și evoluției în timp prin selecție naturala. Orice viețuitoare executa programul rezultat din evoluția în timp specific tuturor viețuitoarelor: supraviețuire, strângere de resurse și înmulțire. Strângerea resurselor se face prin toate mijloacele posibile. O viețuitoare face exact tot ceea ce poate face pentru a strânge resurse și de aceea în cazul omului nu e exclusa minciuna, înșelăciunea, hoția, tâlhăria sau războiul. Atunci nu vom mai avea războaie când va exista mai multa rațiune, dar lucrul asta e imposibil, deci luptele pentru resurse vor dispărea doar atunci când nu vor mai exista viețuitoare. Omul daca putea face mai mult, făcea mai mult, dar atât poate face și atât face. Nu putem avea pretenții prea mari de la oameni pentru ca sunt doar niște viețuitoare și nimic mai mult.

| Gabriel2424 a răspuns:

Simplu, Putin la 70 de ani știe ca sfârsitul lui de conducator este aproape gata si vrea sa lase ceva măreț Rusiei, cum ar fi Ucraina, se foloseste de imaginea omului atacat, occidentul este rau si ei încearcă decat sa se apere si sa salveze rușii din Ucraina de "tortura" la care sunt supuși, pentru a avea o imgaine bună în țară. Visul lui ar fi ca sa reconstruiasca Urss si sa restabileasca vechea cortina de fier, mereu el e victima, românii, polonezii au rachete de atac la bazele nato, cu toate ca știe ca sunt de apărare, etc.