| miruna4 a întrebat:

Care nume de fata vi se pare mai frumos, Miruna sau Alice?

11 răspunsuri:
| bebemic1996 a răspuns:

Raluca pentru ca asa ma cheama pe mine

| Anonymm13 a răspuns:

Miruna

| RainmakerX a răspuns:

Alice

| Venerabilul a răspuns:

Gheorghe.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca Miruna, din moment ce este si numele tau. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mirlice.

| Ahatus a răspuns:

Miruna e urat, Alice e urat
Daca vrei sa-ti numesti copilul Miruna sau Alice mai gandeste-te
Am vazut doar tiganci cu numele astea, mai ales cu Alice.

| viperra a răspuns:

Din punctul meu de vedere, Alice e mai frumos pentru ca nu e asa de "folosit'' si suna lin si la pronuntare, acum fiecarui om ii place alt nume ori din cauza a cum suna, ori cat de uzual e sau in functie de persoanele pe care ii cunoaste cu numele astea. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alice miruna

| nda a răspuns:

Pai daca te cheama alice banuiesc ca te striga "alis", nu? dar daca cineva te striga alice, si nu alis, cum suna? clar ca miruna e mai frumos. adica pentru mine.