| anonim_4396 a întrebat:

Ce faci cu greselile din trecut? Ai da timpul inapoi si nu poti, te gandesti la cate greseli ai facut si ce minte ai avut atunci...sad voi cum treceti peste? e greu... dar poti sa traiesti doar cu prezentul si sa uiti trecutul?puppy dog eyes Multumesc anticipat!:* [sad]

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Buna,eu cred ca toate greselile facute imi vor ramane tiparite in minte.Si eu am unele greseli chiar mari sad si daca as putea da timpu timpu inapoi cu siguranta nu le-as mai repetasad,stii ca exista si vorba aia din greseli inveti, fiecare greseala ne da o adevarata lectie de viata si prin asta ne arata ca trebuie sa avem grija ca pe viitor sa numai facem acelasi lucru. Poate ca pe moment nu ne dam seama de greseala facuta dar realizam atunci cand este prea tarziu ca sa mai facem cevasad
Si eu trec cu greu peste acest trecut, dar asa este viata si buna si rea si indiferent de cum este ea trebuie sa o traim si sa mergem mai departe.Si ca sa poti depasi si mai bine aceasta lupta din viata ta trebuuie sa nu iti pierzi speranta pentru ca ea este cea care ne ne ajuta sa mergem mai departe si sa privim viata cu alti ochi.Baftakiss

1 răspuns:
| Alina0491 a răspuns:

Si eu am gresit mult in trecut. unele greseli le-am uitat, altele nu! Unele imi vin cateodata in minte, nu am putut trece pete dar nu am ce face. Cand imi vine o greseala in minte ma gandesc ca nu am sa mai gresesc cum am gresit atunci. poti sa traiesti doar cu prezentul daca stii sa faci trecutul uitat dar fara sa-l uiti in totalitate.