| anonim_4396 a întrebat:

Buna ce parere aveti de baieti arabi? Am un iubit arab si m-am mutat cu el este totul ok si se comporta foarte frumos cu mine,dar imi e teama sa nu se schimbe pe parcurs sad avem si cununia in iunie anul care vine, el este la facultate aici.

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Nu am nimic cu arabii, si nu pot sa stiu ce fel de om e iubitul tau. Trebuie insa sa stii ca multe romance au avut de suferit dupa ce s-au casatorit cu ei. De obicei se comporta foarte frumos pana ajungi sa te casatoresti cu ei. Apoi isi schimba atitudinea fata de sotiile lor, din mai multe motive, dar mai ales religioase. Pentru ei e foarte importanta religia, si aceasta le spune ca sotia trebuie sa fie complet supusa barbatului. De aici vine si tratamentul autoritar si chiar agresiv la adresa sotiilor lor. Daca iti cere sa te muti cu el in tara lui de origine, nu te-as sfatui s-o faci. Daca ramaneti aici, in mod normal ar trebui sa fii in siguranta. Cum am mai spus, s-ar putea sa ma insel, pentru ca precis sunt destui arabi care nu si-ar trata niciodata sotiile urat, insa e bine sa ai multa grija, si sa fii atenta la felul in care se comporta cu tine.

| Anonimm1204 a răspuns (pentru sublime89):

Multumesc frumos, niciodata nu mi-a spus sa merg la el in tara din contra a facut invitatie familiei lui sa vina sa ma vada..multumesc pentru sfat pup :*

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil te ai bagat in cel mai mare rahat posibil. Cand te convertesti la islam sa devii sclava lui?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Pff aiurea daca gandesti asa tongue

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu gandesc eu asa, musulmanii gandesc asa... ai sa vezi

| Anonimm1204 a răspuns (pentru suntserios):

Mda happy

| Doub a răspuns:

Doar tu îl cunoşti şi doar tu ştii ce principii are.

| pufulescu a răspuns:

Arab, roman sau neamt, nu iti poate spune nimeni cum va fi viitorul! Orice om se schimba in timp, oricare i-ar fi religia sau convingerile.
Nu sunt fan al arabilor dar nici nu vreau sa te sperii! Din observatiile mele, fiindca am locuit cu 2 arabi in acelasi apartament ( camere diferite, baia si bucataria in comun ) sa te astepti la multa " slugareala " dupa funduletul viitorului sot, mai precis multe treburi casnice fiindca asa sunt crescuti! Barbatul pentru ei / ele este alfa & omega, nu trebuie sa atinga nimic prin casa, sa curete Doamne fereste dupa sine insasi sau sa isi bage hainele in masina de spalat sau chestii de-astea... deci sluga in casa vei fi 99 %, nimeni nu ma poate convinge ca nu e asa! Mai e si treaba cealalta, ca s-ar putea sa nu ai niciodata " cuvant " in fata lui, sa iti ignore total parerile... iarasi fiindca asa sunt educati si in cultura lor femeia nu exista ca fiinta cu intelect, dar asta depinde de persoana lui.
Mai multe ce sa iti spun? Betivi nu gasesti printre ei desi mai pun gura pe alcool unii, dar asta nu inseamna ca nu iti vei lua ocazional scatoalce - vezi iarasi atitudinea fata de femeie din cultura lor! Pe de alta parte nu inseamna ca daca iei un roman nu te va " altoi ". In schimb multi sunt dependenti de sex! Daca as fi femeie si as lua un arab de barbat, fidelitatea ar fi ultimul lucru pe care sa il pretind de la el!

| anonim_4396 explică (pentru pufulescu):

Nu toti arabi sunt la fel sincer adica cu sclava nici nu se pune problema, si sincer el nu este asa sa nu faca nimic in casa si etc, din contra isi face mancare singur si curat si multe chesti, si nu este autoritar din contra eu sunt cea rea care tot timpul tip si etc. oricum multumesc de sfat pup happy

| Roliii a răspuns:

Dacă vrei să pățești ca celelalte românce care au ajuns sclave bine, stai cu el, dacă nu vrei sa-ti distrugi viața te desparti de el, dar repede