| Ianna33 a întrebat:

Ce parere aveti despre OMG (organismele modificate genetic)? Sunteti de acord? Ce stiti despre ele?

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Tot ce nu e natural e mai mult sau mai putin daunator.
Tot ceea ce a facut pana acum omul, a demonstrat un talent deosebit in a modifica totul din rau in mai rau.
In concluzie, daca vreti sa consumati organisme modificate genetic mergeti la doctor si modificativa si voi genele ca totul sa fie ok.

| costymaximus a răspuns:

Sint de rahat, binenteles ca nu sint de accord.Sint organisme care prin modificarea adn-ului devin mai "productive", insa cu timpul omul consumindule isi va schimba si el structura adn-ului si asta nu e de bine.

| Andromedda a răspuns:

Am auzit ca cuptorul cu microunde modifica genetic mancarea...eu incerc sa le evil pe cat posibil.big grin