| BibiT a întrebat:

Buna, ce sfaturi imi da-ti pentru urmatoarea situatiee :
Imi place de un tip cu care nu am vorbit deloc pana acum, ne stim doar din priviri deoarece lucram in zone apropiate si ne vedem destul de des. De fiecare daca cand ne intersectam vedeam priviri intense si din partea lui care m-au facut sa inteleg ca si el ma place. Intr-o zi m-a salutat dând din cap dar de la departare deci nu am interactionat dupa. doar ca eu nu l-am salutat inapoi si de atunci ma ignora complet. Nu inteleg de ce am avut o retinere sa il salut inapoi… m-am si mirat in momentul acela ca mă saluta sau din timiditate.
Nu vreau sa creada ceva gresit cum ca nu as avea bun simt sau sunt vreo increzuta. Ce sa faac?

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Daca simti ca ai facut o greseala cand nu l-ai salutat inapoi data viitoare cand il vezi spune-i tu un buna sa ii dai putina incredere, poate isi face curaj sa vorbeasca cu tine, pana la urma degeaba te urmareste cu privirea cu saptamanile, trebuie sa fie suficient de barbat incat sa scoate cateva vorbe, prima interactiune este grea, dupa ce spargi gheata nu te mai feresti a 2 a oara.

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Aduna-ti curajul si du-te la el cand il mai vezi! Cu siguranta e acuns acolo inaluntrul tau doar ca inca nu esti constienta.Doar din jocul asta incert al intersectarii privirilor (care aparent a si luat sfarsit) nu va iesi nicio poveste de dragoste, asta-i cert.Il poti invita la o cafea si ii explici ca nu ai fost pe faza incat sa ii raspunzi la salut, din cauza timiditatii, desi erai interesata.Bafta!