| fgdzsffdfzgvfz a întrebat:

Credeti ca un curs de formare profesionala gen cursuri de frizer sau asistent medical imi garanteaza un loc de munca dupa finalizarea cursului respectiv? Este cineva pe aici care a mai facut cursuri de formare profesionala sa-mi ofere cateva detalii? Multumesc anticipat happy

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cursurile nu garanteaza angajarea nicaieri in lume.

| TheSuspect a răspuns:

Daca ai 8 clase si vrei sa recuperezi ar trebui cam asa... Cursuri serale (liceu seral/fara frecventa) inscrierea e gratuita mergi doar la teste dai 10 lei si la teze mai mult si termini liceu uman daca vrei dai bacul sau nu, si ar fi de ajuns pentru un loc de munca obisnuit daca nu cauta cursuri de specializare care sunt mai mult practica si teorie doar pentru ce vrei sa faci... Bafta