| AnDa_9883 a întrebat:

Cum ii pot comvinge pe parintii mei sa imi cumpere un Iphone 3gs roz? Am incercat in toate felurile dar ei tot nu mi-l cumpara.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*sunt mai multe moduri:
-complimentele fac minuni:chiar daca tatal tau apare imbrakat cu o camasa viu colorata care si-a trait deja traiul, spune-i ca arata COOL.Parintii adora complimentele.
-fii fiica model timp de o saptamana, sau mai mult:strange farfuriile dupa masa si spala-le, da cu aspiratorul, fa-ti curat in camera, sterge praful si fii mereu cu zambetul pe buze. N-o sa fie cele mai distractive zile din viata ta, dar, daca ii va face pe parintii tai sa se razgandeasca, meritahappy
-scrie un raportbig grinetaliaza argumentele pro si contra privind lucrul pe care ti-l doresti intr-un raport scris formal.Convoaca o adunare de familie ca sa discutatzi raportul. Fara sa te superi sau sa te enervezi, adu argumente in favoarea ta.

km astea sunt cele bune.insa daca strategiile de mai sus tot nu i-au facut peparinti sa se razgandeasca e timpul sa le arati ca vorbesti serios:
-spune-le parintilor ca te-ai hotarat sa nu mai vorbesti pana nu vor fi de acord cu ceea ce le ceri
-fa ochii mari si musca-ti buzele.Lasa capul in jos si prefa-te ca o sa izbucnejti in plans.
-fa greva
Atentzie:S-ar putea ca ultimele trei metode sa inrautatzeasca lucrurile! Asa ca trebuie sa risti!

Bafta!happy

5 răspunsuri:
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Ia pune te tu la post negru sa vezi dupa ce ti-l mai cumparalaughing

| Muffins a răspuns:

Poate nu-si permit.

| MOONWalk_8865 a răspuns:

Am niste idei:1. Ii rogi mult si le vei spune ca vei avea grija de el. Daca nu merge faza spune un te rooooooooooooooooog apoi fa moaca de catelus si incearca macar un pic sa-ti dea lacrimile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti singura la parinti spune-le ca te omori

| @*iubitza*@ a răspuns:

Eu zic sa stai putin timp suparata si sa ii ajuti la treaba, la mine merge.