| JustSomebody a întrebat:

happyCum reusesti sa iti ti capul sus cand cineva(fie un fost iubit, un dusman sau doar niste trecatori simpli pe strada etc)se stramba la tine sau comenteaza despre tinuta ta sau te vorbeste pe la spate doar ca sa iti faca rau? Cum reusesti sa iti pastrezi increderea in tine cand ai atitea dusmani care iti vor raul? Eu personal am incredere in mine si nu ma gandesc la cei ce imi vor raul ci doar la cei ce imi vor binele si rad de cei ce se iau de mine pentru ca simt ca ei ma considera importanta din momnet ce ma barfesc si chestii.Slava Domnului ca nu am multi dusmani sau oameni in jur care au gura sparta, dar voi credeti ca procedez corect cu cei ce imi vor raul? Voi cum va pastrati increderea in voi? Funda si mercihappy

Răspuns Câştigător
| Alesia87 a răspuns:

Daca lasi capul jos atunci cand treci pe langa astfel de persoane,nu faci decat sa le arati ca esti slaba si ca reusesc sa te tachineze, enerveze. Pur si simplu fi mereu increzatoare in tine, mergi mereu cu capul sus indiferent de ce priviri iti arunc cei din jurul tau sau ceea ce spun. Important este sa te simti tu bine in pielea ta, sa fi tu insati. De multe ori aceste persoane sunt asa din cauza invidiei, ar dori si ei sa fie ca tine, doar ca nu reusesc happy Asta e mentalitea bolnava a oamenilor limitati.Nu stiu sa accepte realitatea, ca sunt alti mult mai ok decat ei. Fruntea sus, nu lasa toti fraierii sa te descurajeze si sa te calce in picioare! Trateaza-i cu indiferenta, asta ii va durea foarte tare! Succes :*