| Mogiojojo a întrebat:

Daca o sa fac un copil si vreau sa il nasc acasa si nu o sa ii fac certificat de nastere ca nu am chef, e totul ok? Se poate trai si fara certificat in Romania?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Atat timp cat il tii pe banii tai poate.

| whatevernvm a răspuns:

Când vad unde va duce mintea pe unii realizez cata dreptate are teoria evoluționistă

| Bondarel99 a răspuns:

Desigur ca se poate dar de ce i-ai face asa ceva copilului tau?

Tu nu ai vazut la tv oameni care nu au acte (practic ei nu exista) si se chinuie sa demonstreze ca ei exista iar statul nu poate face nimic? Daca nu ai certificat nu poti merge la scoala, nu poti munci, nu poti face nimic, practic traiesti ca o fantoma.

| RAY a răspuns:

Dar cine face sex cu o ciudata ca tine?

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Eu

| floresdemayo a răspuns (pentru RAY):

Doritori de sex s-or găsi, dar nu și să fie tați.

| Mogiojojo explică (pentru floresdemayo):

Cum as putea sa-i gasesc?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Întreabă-i pe oamenii străzii, dacă acest lucru e OK. Ei nu au acte de identitate, n-au certificat de naștere și așa mai departe...
Ei singuri au ajuns la concluzia: "Dacă n-ai acte, nu exiști"

Și tu ne intrebi pe noi, dacă e Ok?! )) Nu e... happy

| Fatamuntilor a răspuns:

Sa faci un copil si sa il nasti acasa? trebuie mimin de pregatire pentru asta! Asta daca nu apar complicatii!
Sunt destui care traiesc si fara acte de identitate, dar sunt lipsiti de orice drepturi educatie, sanatate...
Bine zis,, daca''! mai bine NU!

| gogu220 a răspuns:

Radio erevan? Pot face dragoste cu geamul deschis? Poţi, dar e preferabil cu o femeie.
Aşa şi tu. Poţi naşte acasă, dar un copil fără acte nu poate face NIMIC în viaţă, si nu doar in România.

| Mogiojojo explică (pentru gogu220):

Era doar o gluma macabra. Stii? ma cam plitistesc.

| Demidol a răspuns (pentru Mogiojojo):

"Stii? ma cam plitistesc."
Pai daca te plictisesti draguto, pune mana pe o carte. Asa nu vei mai pune intrebari tampite.

| Demidol a răspuns:

Daca esti egoista doar pentru ca nu ai chef, fa-i rau copilului tau! Faca certificat de nastere, nu exista si nu are nici un drept. Dar daca tot nu ar exista, de ce sa-l mai faci?

| laurasandu a răspuns:

Daca vrei sa il dai la scoala ii trebuie. Pus ca nu vei primi alocatia.