| Jurjcorina a întrebat:

Bună, dacă visezi ceea ce îți dorești mult să se întâmple, oare se va întâmpla?????

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred.
Visele de noapte sunt doar vise, generate de mintea noatra, iar cand te-ai trezit constati ca realitatea este total diferita.
Unele vise chiar sunt imposibil de realizat in viata reala, deci lasa visele in lumea lor si tu traieste-ti vIATA REALA, cea in care este prezenta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu.

| StoicAnalysis a răspuns:

Daca doar visezi si astepti pomana, cu siguranta nu.

| Madaxo97 a răspuns:

E un început, totul începe cu un gând, apoi o vorbă, apoi e nevoie și de acțiune ca acel lucru să se întâmple cu adevărat. Deci nu e de ajuns să visezi doar, trebuie să depui și ceva efort să se întâmple.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu știu. Se spune că ai grijă ce îți dorești că s-ar putea să se întâmple.

| Mindfulness a răspuns:

Nu neapărat, un vis poate avea și alta semnificație.