| anonim_4396 a întrebat:

De 2 luni nu mananc dupa ora 18:00, alerg in fiecare dimineata si am renuntat si la dulciuri si suc dar nu am slabit nici macar un kg, ba chiar m-am ingrasat 3 kg. De ce credeti?

Răspuns Câştigător
| gabriela a răspuns:

Depinde si de ce mananci inainte de ora 18. Dar este imposibil cu sport si restrictii la mancare sa te ingrasi. Singurul lucru posibil este sa fie pe fond hormonal...nu vorbesti de varsta.

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Inseamna ca portiile tale de mancare sunt prea mari, depasesti cu mult numarul de calorii pe care ar trebui sa le mananci.

| dulcik a răspuns:

Pt ca corpul tau nu s-a obisnuit cu acest stil si sa stii ca e o prostie sa nu mananci seara trebuie sa mananci ceva usor un iuart, o salata de ructe, etc

Răspuns utilizator avertizat
| Blue_2910 a răspuns:

Ora pentru masa de seara variaza in functie de ora de la care o sa dormi. E bine sa mamanci cu cel putin 3 ore inainte de somn, altfel vei face doar sa te infometezi. Poate ca te-ai ingrasat din cauza sistemului nervos(poate ca ai fost stresata in ultimele 2 luni) sau alergatul ti-a provocat pofta de mancare si ai mancat mai mult fara sa-ti dai seama.