| CioCĂlătiCăăă a întrebat:

Buna!
De curand un amic care sta cu mine pe scara mi-a spus ca el are net si pe telefon si pe laptop pe gratis. A zis ca este o retea de Wireless pe care poti intra si ai net.(are WI-FI pe telefon).
Apoi am incercat si eu si merge, dar am o nelamurire:
-De ar putea veni acest internet, are cineva pe scara wireless si da net in toata scara blocului?
-Este vreo consecinta? Voi plati ceva daca folosesc acest internet?

Răspuns Câştigător
| eumisha28 a răspuns:

Cineva acasa are ruoter wifi la calculator.adica are la pc lui dar emite semnal pe o raza de 50 metri.nu platesti nimic daca stai pe wifi pentru ca e gratis.