| miruna_3568 a întrebat:

De foarte mult timp imi place de un baiat.Stiu sigur ca si el ma place, dar e prea rusinos ca sa vorbeasca cu mine.Inainte eram prieteni ne intelegeam bine... dar dupa nu am mai vorbit. Ce pot face ca sa vorbesc din nou cu el? Multumesc!

5 răspunsuri:
| perla a răspuns:

Atunci ceva va retine! care e cauza?

| Britishstyle a răspuns:

Incearca sa fiti ca inainte.Sa vorbiti orice si cat mai mult, sa faci tu prima pasul si sa incepi cu cateva glumite, dar nu incerca sa-l iei mai mult decat un prieten. Daca el nu a mai vorbit un timp cu tine poate s-a speriat ca si tu il placeai. Ia-o usurel! succes:*

| idc a răspuns:

Eu sunt in aceiasi situatie dar cu vorbitu e invers inainte nu ne intelegeam deloc sh acum ne intelegem f bine:X.si la mine stie ca il plac.in fine sa trecem la subiect
Eu zic sa il bagi in seama si sa il intrebi daca si el te place daca nu atunci incearca sa lupti. speranta moare ultima. dar eu zic sa nu fii obsedata dupa el...balta e plina de pesti sh app incerca sa ii vorbesti dar nu exagera gandeste-te ca e doar un amic apoi cand o sa va intelegeti mai bine poate ca o sa faci ceva mai bine eu zic sa il intrebi daca te place

| miruna_3568 explică:

Dar faza e ca si mie mi-e rusine sa il bag in seama...ma simt naspa cand il vad

| miruna_3568 explică:

Stie ca il placsad