| Mihaa22 a întrebat:

Buna
De loc sunt dintele-un oraș mic din Arad. De aproximativ un an m-am mutat in oraș (Arad). Ideea e ca in orașul meu natal avem efectiv cea mai buna pizza pe care eu personal am mâncat-o vreodată și de când sunt in Arad luna de luna încerc pizza din diferite locuri/restaurante din Arad și niciuna nu se compara cu cea din Orășelul meu natal, toate mi se pare seci, nu neaparat uscate, doar seci. Cea pe care o ador e mai suculentă, are gust, nu știu. As vrea sa gasesc ceva măcar asemanator cu ce am mâncat acolo.
Care e cea mai buna și de unde e cea mai buna pizza pe care ați mâncat-o in Arad?
Ps: fara pizza 5 Colțuri ca tot seaca-mi pare laughing
Mersi

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La localurile alea cu nume italienesc ai fost?

| Sophieka a răspuns:

Ceau si bine ai venit in oras... Cum ti se pare?
Eu personal sunt obosita de viata la oras si de tot praful si mizeria din el.

Astazi am avut treaba in zona intim, pe Banu Maracine si am mers si la Kaufland. Nu am mai fost de foarte mult timp la Kaufland-ul de pe Banu Maracine (deci de la Podgoria, treci pe langa lac, unde sunt Ared-urile langa benzinaria verde si restul magazinelor LIDL, Altex etc) si am vazut ca pe langa supermarketul Kaufland, in interior au si Fornetti, 2 farmacii si o pizzerie care se numeste La Strada.
Am ramas surprinsa de ce bine aratau pizzele si mi-as fi luat o felie doar ca am mai tot mancat in ultima perioada si o sa merg poate saptamana viitoare sa imi iau.
Poti incerca de acolo sau nu stiu daca ai incercat Savori... Au pizze foarte, foarte bune. Cauta-i pe Facebook sau pe google...Nu vand la felie, e gen 5 colturi, comanzi si iti aduce ori medie ori mare, una singura sau cu oferta 1+1.
5 colturi (care de fapt sunt 4 colturi) e istorie... cu ani in urma era populara si lumea comanda in prostie, dar s-au mai deschis mai multe localuri, pizza a ramas la fel si lumea s-a plictisit de ei. N-am mai comandat si nici nu ma tenteaza de la ei din 2019!