| iubibilaGirl a întrebat:

Buna deci alaltaieri m-am certat ingrozitor cu parintii. am fost la strand cu o prietena si acolo m-am intalnit cu inca 3 baieti care de altfel imi sunt colegi. si faza e ca am luat sezlonguri si stateam cu ei si cu prietena mea. doar ca ea de la un timp s-a dus in apa si am ramas eu singura cu cei 3 timp de cateva minute. Si atunci a trecut mama si m-a vazut iar cand am ajuns acasa mi-a facut capul calendat cu chestii de genul : "esti prea mica pentru baieti"( am 15 ani) si cand incercam sa ii explic ca sunt doar colegi ma tot ia cu chestii ca "cum ai putut sta in fata unor baieti in chiloti" adica priviti ce logica poate avea ca de parca nu ma vedea toata lumea in costum de baie fiind la strand dar ma rog. Problema e ca nu vrea sa ma lase afara pana nu incepe scoala si pe deasupra mi-a luat si telefonul. banuiesc ca ar fi in geanta ei insa credeti ca ar trebui sa il cer? sau sa ma duc sa il iau eu? si daca il cer sigur nu mi-l da iar eu am urgenta nevoie de el

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Nu mi se pare oricum ca ai fi prea mica pentru baieti.Da cu siguranta iti dai seama ca mama ta probabil te considera mai mica decat esti.In al doilea rand, doar ai stat cu ei si te-ai distrat asta e absolut normal. Faptul ca ai stat in costum de baie in fata lor, mi se pare ciudat sa fii stat altfel in fata lor, doar nu vreia sa stai complet imbracata la strand laughing Nu trebuie sa iei tu telefonul explica-i totul si poti apela si la ajutorul altor persoane, care te vor ajuta ori rude de ale tale care o pot convinge ori gasca ta care vrea sa iasa cu tine afara...

| sabrina103 a răspuns:

Daca o sa te porti frumos cu mama ta in mod normal ar trebui sa iti dea telefonul si sa te lase si pe afara. S-a speriat, mai ales ca inainte te-ai si certat cu ei.

| 克里斯提 a răspuns:

Ii spui pur si simplu cine erau baietii aia si de ce erai acolo, daca vorbesti frumos si ai rabdare o sa rezolvi cu mama ta si incearca sa o convingi ca esti responsabila ca sa nu mai intampini probleme de genul...