| Anducuuu a întrebat:

deci.ieri mi-am schimbat telu. mi-a placut mult samsung s5230 si l-amluat.ma rog...azi am inceput sa imi fac poze.si voiam sa salvez o poza ca fundal. si: 1. imi mareste poza[de ex. daca imi pun o poza la fata(portret) imi mareste si imi apare decat nasu. si 2: arata poza in 3 bugati.

poti sa schimb asta? cum fac?

[precizez ca il am in garantie. sa ma duc cu el al germanos?] help!

fundita

2 răspunsuri:
| NighTy a răspuns:

Buna!
Am si eu Samsung s5230
Deci cand dai sa iti pui poza pe fundal trebuie sa o maresti tu.
Iti apare un patrat si tii apasat pe el si il duci in dreapta sau stanga deoarece daca il duci in jos sau sus micsoreaza poza!
2.Arata pozele in 3 bugati deoarece asa este el.
fundita?

| SweetLikeaLemon a răspuns:

Off... Samsung S5230 are 3 "screen-uri" ca sa le zic asa. Cand vrei sa pui wallpaper trebuie ca wallpaperul sa fie format din 3 poze alaturate, daca te uiti la wallpaperele telefonului, o sa vezi ca toate sunt formate din 3 poze. Ca sa poti sa iti faci si tu asa, trebuie sa descarci de pe internet programul Samsung S5230 Wallpaper Creator si pe urma iti faci wallpaperele tale, le trimiti pe telefon prin cablu de date sau bluetooth si pe urma le folosesti cum vrei tu. Cand dai "setare fundal" sau ceva de genu, o sa iti apara poza si un fel de chenar cu marginea rosie. Trebuie sa maresti chenarul incat sa cuprinda intreaga poza (care la randul ei este formata din 3 poze mai mici, asa cum am spus) si gata. Scuze daca nu am explicat prea bine dar nu prea ma descurc la explicatii big grin.