| MaryMaria333 a întrebat:

Bună dimineața! Eu călătoresc mult cu trenul și am ajuns curiozitate. Mai sunt trenurile alea Regio cu banchetele alea confortabile de puteai să dormi pe ele? Sau dacă nu mai sunt ce s’a întâmplat cu ele?

2 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Eu am mers cu CFR de 8 ori, sânt dar trebuie să dai bani eu am dase undeva pe la 100 de lei în plus și te pune ei într-un vagon care au numai din astea de confort te întinzi pe el dormi, îți dau de la ei o pernă albă și o patură și stai singur în camera aia ai și loc de încărcător Pentru telefon, semnalul nu-i bun unele zone localități nai semnal...

| MaryMaria333 explică (pentru 1onur):

Daa știu despre ce spui. Sunt vagoanele cu cușetă. Și ce? 100 de lei în plus îi enorm. Poate 20. Acum depinde și cat de lung e drumul.
Eu mă refeream la vagoanele normale. Erau alea faine mai vechi cu băncile alea de piele.