| Biancasata a întrebat:

Bună, din luna mai am venit la București și m-am mutat aici. Am fost la foarte multe locuri de muncă să caut însă n-am găsit nimic, aș fi vrut casier ceva ușor dar dacă nu am casă automată să-mi arate restul nu mă descurc … iar acum m-am angajat la un Mega Image lângă mine dar este foarte greu. Efectiv nu știu ce să mai fac și-mi vine să mă mut înapoi în orașul meu natal … dacă mi-ați da un sfat poate …

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La Mega Image este foarte greu?
Ce te pun aia sa faci?
Ridici marfa cu carca, sau ce?

| Biancasata explică (pentru Violleta2022):

Da draga mea. ridici marfa grea o pui la raft rupi cartoane cu picioarele cu mâinile stai în frig

| Violleta2022 a răspuns (pentru Biancasata):

Vezi daca nu ai invata ca sa ajungi si tu o sefa, stand cu mainile in buzunare si punandu-i pe altii sa munceasca?
Daca refuzi sa muncesti si sa-ti castigi banii cinstit, cum te hranesti, cum iti platesti chiria?
Mai lasa gurita si cu rabdare si munca serioasa te obisnuiesti, nu moare nimeni de la pus marfa pe raft sau spalat podele. Pune-ti manusi in maini daca iti este rece la frig si fa-ti jobul pentru care esti platita, ca-i o munca cinstita care-ti aduce bani de mancare si intretinere.
Chiar nu vad vreo problema la jobul asta, este totusi la o companie foarte mare, deci ai sanse sa avansezi daca muncesti pe rupte si dovedesti ca esti om muncitor si de incredere.

| sierra1 a răspuns:

"m-am angajat la un Mega Image lângă mine dar este foarte greu … dacă mi-ați da un sfat poate "

dacă zici că ți-e așa de greu la casă, incearcă in agricultură, mereu au nevoie de fortă de muncă

| VoidEternal a răspuns:

Pe de-o parte ți-aș zice să stai și să te obișnuiești. Totul se învață, cu răbdare dacă îți dai interesul.

Pe de altă parte dacă sa fii caiser la Mega ți se pare "foarte greu" poate mai bine te întorci acasă...

| Biancasata explică (pentru VoidEternal):

Sunt peste tot la casă la asezat marfa. de toate

| VoidEternal a răspuns (pentru Biancasata):

Da. Asta face orice casier. Milioane și milioane de oameni au jobul asta la început. E perfect normal. Primul job e greu din cauza că nu ești obișnuită. Omul se obișnuiește cu orice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă că agent de pază, dar eu ți-aș sugera să rămâi aici.

| ManoleBianca05 a răspuns:

OAO-OriceAnuntOnline - www.oriceanuntonline.ro
Postează anunțul tău pe www.oriceanuntonline.ro – rapid, simplu, gratuit! Ai oferte speciale? Promovează-le la cele mai bune prețuri. De la vânzări și imobiliare, la locuri de muncă și servicii – găsești tot ce ai nevoie pe platforma noastră. Nu pierde timpul, postează acum și fă-ți anunțul văzut!