| Elisalisa99999999 a întrebat:

Buna dragilor! Am avut un vis, care ma ingrijoreaza. O ruda moarta recent, mi-a aparut in vis, insistand sa merg pe la ea, acasa, in vizita! Nu-mi amintesc daca am acceptat sau nu. Ati avut astfel de vis? Raspunsuri va rog sunt ingrijorata! Multumesc.

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Stiu ca daca te cheama (in vis) o persoana decedata, nu este un lucrul bun, cel putin, eu, de cate ori visez o persoana decedata, imi este rau.sad
Ai grija de tine, daca ai ceva probleme de sanatate, nu evita si du-te la medic!
Da-i ceva de pomana pentru sufletul celui decedat.
O zi buna happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut ceva similar, cu o ruda care a decedat (era la masa, cu capul pe masa, nemiscata) si nu s-a intamplat nimic. De fapt, am avut 2 vise la fel cu aceeasi persoana (o bunica), dar este totul in regula. Poate ca ai visat-o din cauza socului vestii. Linisteste-te. Cred ca iti e dor de acea persoana si o visezi.

| Elisalisa99999999 explică (pentru anonim_4396):

Ai visat chemandu-te la ea?
imi zicea: Hai pe la mine.......hai pe la mine.
sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elisalisa99999999):

Nu, dar poate aceasta este imaginatia ta. Tu inca vrei sa mai fie in viata alaturi de tine si de aceea o visezi chemandu-te.