| fatacaciocolata a întrebat:

Este adevarat ca lamaia ajuta la decolorarea parului vopsit?

3 răspunsuri:
| patricia1999 a răspuns:

Buna!

- http://www.ileen.ro/......arului-tau

"Decolorarea

Orice deschide culoarea parului il decoloreaza, dar decolorarea parului inseamna acel tratament care indeparteaza culoarea din par, decat sa adauge culoare care este scopul vopselelor permanente. Sunt mai multe tipuri de decoloranti pe piata, care variaza de la delicatele nuantatoare care ofera luminozitate, la mixturi mai puternice, care dezbraca in totalitate parul de culoarea sa naturala.

Decolorarea este greu de facut si este mai bine sa fie lasata pe mana profesionistilor. Pentru a obtine cel mai bun rezultat, asigura-te ca parul tau este intr-o conditie optima. Odata ce parul a fost decolort, tratamentele de conditionare intensiva, regulate, sunt esentiale."

Poti citi si acest site :

- http://frumusete.ele.ro/......a4453.html

Zeama de lamaie ajuta la decolorarea firului de par, insa nu reda culoarea NATURALA a parului ( daca acesta a fost vopsit ) :

- " Zeama de lamaie decoloreaza culoarea firului de par. Avem nevoie de 1-2 lamai pentru par de lungime medie, 3-4 lamai pentru par lung. Se aplica sucul stors de la aceste lamai pe par. Pentru un blond mai deschis, satureaza parul pana ce devine complet ud si stai la soare timp de 1-2 ore. Pentru un blond mai spre saten, aplica sucul de lamaie stam la soare timp de 20-45 de minute. Dupa expunerea la soare spala parul bine si foloseste balsam de doua ori, deoarece lamaia usuca parul. Parul nu devine complet blond dupa o singura aplicare, trebuie repetat procedeul o data pe saptamana pana ce obtinem nuanta dorita. "

Bafta! :)

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Pentru decolorarea parului incercati COLOR OFF, este un produs profesional rusesc ce decoloreaza parul fara sa il arda, nu contine amoniac,
https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional

il puteti comanda la nr o754921669, sau mail danilamarina84@yahoo.com

| Daniliuc_Eugenia_1960 a răspuns:

Pentru decolorarea parului va recomand produsul rusesc COLOR OFF, nu contine amoniac, nu arde deloc parul dar decoloreaza numai parul vopsit, il puteti comanda la nr 0754921669 sau mai multe poze si informatii gasiti aici: https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional?ref=hl