| Lovepoison a întrebat:

Eu am urmat profilul de stiinte ale naturii. Stiu ca suna ciudat, dar chiar simt ca am facut o alege proasta ramanand la profilul asta. Matematica, fizica si chimia mi-au cam dat batai de cap... Doar biologia mi-a placut. Problema este ca nu tind nici spre real, nici spre uman 100%. Urasc literatura romana, mi se pare total inutila si enervanta.
Problema este ca singura facultate la care vreau si pot sa merg este cea de litere: engleza-germana. M-am uitat in orarul de acolo si am vazut ca au multe materii legate de literatura, chiar daca nu e cea romana...
Ma simt destul de blocata. Sunt constienta ca la orice facultate as merge, nu imi va placea 100%.
Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu ai facut o alegere proasta.Nu te impiedica nimic sa te duci la litere dupa ce termini.Crezi ca daca ai fi fost la uman ai fi stiut mai bine materiile de profil? Eu nu sunt sigura de asta.
Si eu am terminat stiinte ale naturii si mi s-a parut profilul perfect, chiar daca mie mi-au placut mereu limbile straine.Iar bacul este destul de usor.

1 răspuns:
| Drimmero a răspuns:

Aia e greseala fatala pe care ai facut-o, trebuia sa urmezi profilul care-ti place si apoi sa dai la o facultate care e specializata pe acest profil, aveai berechet variante. Sfatul meu este: Mai asteapta pana se elibereaza locurile intr-o facultate la care vrei tu sa dai si dai acolo admiterea.