| vreauTotulSauNimic a întrebat:

Eu intru acum in clasa a VII-a. Imi puteti spune ce se invata la fizica? Este grea sau usoara?

8 răspunsuri:
| vreauTotulSauNimic explică:

Scuze, vroiam sa zic chimie. Am vazut o intrebare cu fizica si de-aia am gresit. Deci ma refer la chimie.

| ParanoidKidu a răspuns:

Sui eu intru intr-a VII-a si eu invat:Capitolele "Fenomene optice", Forta-marime vectoriala, Echilibrul mecanic al corpurilor, Lucrul mecanic.Nu e grea daca inveti lectie de lectie si pricepi esentioalul din clasa

| DeXxa a răspuns:

Buna, eu trec in clasa a 8-a si nu mi-a placut deloc chimia, zeci de formule pe care trebuie sa le stii, sa la combini etc. O sa studiezi substantele si transformarile lor si sunt cam multe.laughing

| aиdяaaa●• a răspuns:

Intra aici si citeste ce e fizica:-@:http://ro.wikipedia.org/wiki/Fizic%C4%83
Pt mine a fost si ramane grea:|Nu m-am descurcat de la inceput...Ai teorie de invatat+probleme, pe care nu le poti rezolva daca nu inveti teoria:-s. Oricum bafta!

| Akid a răspuns:

E un fel de matematica doar ca e mai usoara

| RaduPetrisor a răspuns:

In a 7-a e frumoasa si usoara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E grea

| ImiBatJocDeSolo a răspuns:

Buna happy la fizica... pai in clasa a 6 a inveti doar despre cum se masoara metrii litrii metrii cubi... este aproape ca matematica