| roxana94 a întrebat:

Eu sunt reprezentant oriflame si m-ar interesa sa devin si reprezentant avon, dar am anumite nelamuriri. De la ce varsta te poti inscrie? Cat este taxa de inscriere? Cat costa brosurile? Care este modalitatea de plata a facturilor? Cum se primesc coletele? Care este discountul prentru reprezentanti? Care este suma minima pentru o comanda? Cel mai complet raspuns primeste

Răspuns Câştigător
| Emmy_4021 a răspuns:

Beneficiile de a fi reprezentant Avon
Intra in minunata lume Avon, fii Reprezentant AVON si vei beneficia de:

Inscriere gratuita cat si indrumare in vanzarea si promovarea produselor Avon
Ca reprezentant Avon ai un program flexibil in functie de timpul tau liber
Produse Avon cu pana la 40% discount
Loialitatea fata de produse este rasplatita cu 5% discount

Competitii motivante si cadouri promotionale special construite pentru reprezentantii Avon
Invitatii la evenimente Avon
Poti participa la programe de instruire de cosmetica si machiaj inca din prima ta luna ca reprezentant Avon

Varsta nu prea conteaza atata timp cat poti sa ti socoteala banilorbig grin,desi daca nu ai buletin la inceput iti cere CNP-up si il poti pune pe al unui parinte, o brosura costa 1, 60 lei,facturile poti plati la BCR,coletul iti va veni acasa iar trasportul este gratuit,iar cu discountul, pai depinde ce suma strangi : daca valoarea comenzii este sub 109, 99 lei dicountul este zero(poti plasa comenzi chiar si sub aceasta suma dar nu vei avea discount), daca este intre 110 si 259, 99 discountul este de 15%, daca este intre 260 si 389, 99 discountul este 20%, daca este peste 390 lei discountul este de 25% iar daca e peste 550discountul e de 30%.