| lc13cm3 a întrebat:

Exista gemene/gemeni identice/identici? Adica care sunt la fel si la cum gandesc, la ce le place la cum se poarta.Adica sa fie la fel si la minte si la infatisare. Dau funda si vot.

Răspuns Câştigător
| Unicubeii a răspuns:

Nu, nu prea. Dar să ști că și dacă ar exista, ar avea ceva diferit :amprentele happy

5 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa fie gemeni.Depinde de modul in care traiesc, de ce li se intampla, de oamenii pe care ii intalnesc...etc.Toate astea-i poate face sa gandeasca si sa se comporte similar.

| neutrino a răspuns:

Exista gemeni, dar nici chiar asa!

| diaac a răspuns:

Exista "gemeni identici" dar inseamna doar ca au acelasi ADN.

Felul in care gandesc si ce le place poate fi similar in anumite feluri dar va diferi in alte feluri. Asta este pentru ca sunt mai multi factori care influenteaza psihicul, nu doar ADN-ul.

| Huma_Ana_Fernanda_1999 a răspuns:

Nu se stie exact..am in clasa gemeni care nu gandesc la fel, doar au aceeasi chip..depinde