| edi123 a întrebat:

Fac 16 ani in 1 luna, am 1, 74h si 66kg. Fac flotari si exercitii pentru abdomen odata la 2 zile si am si 2 gantere de cate 3 kg fiecare. Puteti sa-mi spuneti ce exercitii sa fac, cate repetari etc? multumesc

4 răspunsuri:
| M' a răspuns:

Picioare, spate, biceps:
*
Genuflexiuni pe un picior cu gantere (sau pe ambele picioare)
*
Fandari cu gantere in maini
*
Flexii alternative cu gantere (din picioare sau stand pe banca)
*
Flexii Hammer cu gantere
*
Ramat pe un brat cu gantera
*
Indreptari cu gantere

Umeri, piept, triceps:
*
Ridicari laterale cu gantere
*
Impins de la ceafa cu gantere
*
Extensia unui brat deasupra capului cu gantera
*
Extensia posterioara a bratului cu gantera
*
Impins de la piept cu gantere pe plan orizontal/inclinat
*
Fluturari laterale cu gantere
Repeta fiecare antrenament de doua ori pe saptamana, lucrand din fiecare exeritiu cate 3 serii (+ 1 serie de incalzire) a cate 10-12 repetari, cu pauza de 60 secunde intre serii si 120-180 secunde intre exercitii.

| kidulinha a răspuns:

Incearca tae-bo.

E f. bunbig grin

| Bloo2 a răspuns:

Du-te prietene la sala ca acolo pui ceva pe tine.si iti lucrezi toate grupele calumea. acasa nu o sa ai prea mult succes big grin

| edi123 explică:

Fac si breakdance si dans sportiv la 2 cluburi + innot si cateodata salalaughing nu mai am timp si de tae bo :-s