| meljssa a întrebat:

Buna fetele, cine ma poate ajuta si pe mine in legatura cu jocul Lady Popular, nu mai am bani in joc si am nevoie de bani ca sa indeplinesc cerintele sa trec nivelul, cum pot face rost de bani in afara de jocuri si munca, ca asa nici in 2 luni nu fac banii aia, stie cineva?

1 răspuns:
| cicilica a răspuns:

Eu sunt la lvl 8 si in 3 zile am facut 1000 jucand jocurile si muncind. poti sa faci cursul de stilist si noaptea o pui sa munceasca si dimineata ii cresti igiena si energia si seara sa faci la fel. daca o pui sa muneasca de 2 ori o sai scada ai repede energia si igiena si o sa scada si sanatatea. inchiriaza apartamentul de 25$ si cu el ii vei creste pe gratis energia si igiena. cat timp doarme sau face dus eu joc jocurile. sa stii ca mai intai e bine sa ii faci dus pe urma o pui sa doarma fiindca ea cat face dus ii scade energia si pe urma o pui sa se culce.

Sudoku::Rezolvând un joc dificil de Sudoku o să primeşti între 1. 0 şi 2. 5 IQ + 40 dollari
Conectează punctele: dacă reuşeşti vei primi între 10 şi 40 de dollari şi 0. 5 IQ
Turnurile din Hanoi: rezolvând Turnurile din Hanoi la o dificultatea avansată o să primeşti 60 de puncte +1. 0 IQ + 50 dollari
Puzzletongueunând bucăţile înapoi o să primeşti între 1. 0 and 3. 0 IQ + 50 dollari
Tauri şi Vaci:Ghicind combinaţia în 3 mişcări o să îţi câştige 80 dollari, în 8 mişcări - 40 dollari, în 10 mişcări – 20 dollari.
Răzuieşte şi câştigă: O să primeşti 10 dollari pentru fiecare inimă găsită după răzuirea biletului.
Fiecare iubit îţi aduce o anumită sumă de bani. Iubiţi diferiţi aduc sume diferite de bani pe zi.
Domnişoara ta câştigă dollari muncind.Depinzând de profesia curentă banii vor varia. Poţi vedea o listă completă a profesiilor aici
O metodă de a câştiga bani este aceea de a provoca alţi jucători la diferitele dueluri şi jocuri pentru un premiu. Ai grijă când lansezi provocări sau când accepţi. Câştigătorul ia premiul complet, deci dacă nu ai calculat corect sau te-ai supraestimat poţi pierede mulţi bani.